شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۵

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی صبح جمعه در سفر به شهرستان میرجاوه و بازدید از نقطه صفر مرزی با تاکید بر…

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی صبح جمعه در سفر به شهرستان میرجاوه و بازدید از نقطه صفر مرزی با تاکید بر رونق فعالیت بازارچه های مرزی و رفاه مرزنشینان اظهار داشت: باید از فرصت مرز به نحو احسن با ایجاد تعامل سازنده بین دستگاه های اجرایی و مرزبانی در راستای کمک به معیشت مرزنشینان بهره گرفت.

وی در بازدید از بازارچه مرزی میرجاوه رونق بازارچه های مرزی به منظور اشتغال و رفاه مرزنشینان را مؤثر خواند اما کافی ندانست و بر لزوم همکاری دستگاه های دولتی، امنیتی و انتظامی در این راستا تأکید کرد.

هاشمی فرصت های موجود در مرزهای استان را بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: امیدواریم با همکاری و تعامل میان مرزداران و مرزنشینان گام های بلندی جهت تأمین امنیت،توسعه مناطق مرزی و همچنین رفاه مرزنشینان برداریم.

وی با بیان اینکه مرز های استان نماد معماری و دروازه فرهنگ هستند گفت: در این راستا باید مشارکت پذیری و مشارکت جویی مردم را در راستای توسعه و پیشرفت استان و منطقه بیش از گذشته مورد توجه قرار داد و شریک ساخت.

استاندار با تاکید بر ایجاد تعاونی ها به منظور تبادل کالا و رونق تجارت در این بازارچه گفت: از آنجا که سرپرستان خانوار های مرزنشین اجازه دارند تا ماهیانه به میزان 20 میلیون ریال کالا وارد کنند باید از این فرصت به منظور ایجاد اشتغال و تامین نیاز های استان و حتی کشور بهره برد.

هاشمی گفت: مردم و تعاونی های موجود باید در مبادلات مرزی دخیل و  حق مرزنشین محترم شمرده شود و منافع  آنها را با منافع منطقه گره زد.

پایانه مرزی دروازه مبادلات تجاری است

استاندار همچنین صبح امروز در ادامه سفر یکروزه خود از پایانه مرزی میلک با حضور مسئولان استانی بازدید  و بر رعایت و تکریم مسافران در این پایانه مرزی تاکید کرد.

وی بیان داشت: مسئولان دستگاه های دست اندرکار باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که مردم با حضور در بازارچه های مرزی زمینه رونق تجارت و کسب و کار و اشتغال را فراهم کنند.

هاشمی با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت های لازم در پایانه مرزی میلک افزود: بازارچه ها و پایانه های مرزی استان به عنوان دروازه مبادلات تجاری باید هدف توسعه زیرساخت ها و زیباسازی فضا قرار گیرد.

وی ابراز داشت: باید از محل درآمدهای اقتصادی سیستان و بلوچستان برای زیباسازی فضای بازارچه ها و پایانه های مرزی استان هزینه و یک نقشه تعریف شده برای ساخت فضای آنها طراحی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.