دوشنبه، ۱۳ شهریور ۹۶ - ۰۶:۰۷
مرسدس بنز وانت w115

مرسدس بنز وانت w115 یا همان سدان ۲۲۰D که از دید خیلی ها مخفی مانده است در حالی این روزها تصاویر آن در…

مرسدس بنز وانت w115 یا همان سدان ۲۲۰D که از دید خیلی ها مخفی مانده است در حالی این روزها تصاویر آن در شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که اگر شما فکر می کنید که کلاس X مرسدس بنز که در اوایل  هفته گذشته از آن پرده برداری شد اولین پیکاپ های این شرکت است سخت در اشتباه هستید . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در اوایل دهه ۷۰ میلادی، مرسدس بنز نسل جدید سدان سایز متوسط خود یعنی اتاق W115 را با شکل شمایل یک پیکاپ،که همان مرسدس بنز وانت w115 نام گرفت با تولیدی بسیار کم در بازار عرضه کرد.

مرسدس بنز وانت w115 اگر چه تولید آن  به صورت انبوه انجام نشده اما این پیکاپ نارنجی رنگ که در تصویر مشخص است، در سال ۱۹۷۲ به شکل محدود در کشور آرژانتین تولید شده و تولید آن نیز تا سال ۷۶ هم ادامه داشته که در واقع اتاق مرسدس بنز وانت w115 همان مرسدس بنز E کلاس در دهه ۷۰ میلادی است.

با این حال مردم در آن زمان می توانستند در دو نسخه تک کابین و دو کابینه مرسدس بنز وانت w115 را سفارش دهند که این مدل از همان وتور مدل ۲۲۰D که یک موتور دیزلی بود بهره می برد و البته تعداد بسیار کمی از مرسدس بنز وانت w115 به اروپا صادر شده است و باید گفت که این خودرو تنها یک تبدیل ابتدایی از روی مدل سدان بوده و هدف بزرگ تری همچون مدل X که یک کلاس جدید مرسدس بنز است را نداشته است.

اما به هر صورت رنگ نارنجی جذاب و یا بهتر بگوییم مرسدس بنز وانت w115 در کنار عناصر کلاسیکش آن را می توانی یکی از فراموش نشدنی ترین مدل های تاریخ این شرکت لقب داد. این اتاق مرسدس بنز در کشور ما با نام معماری شناخته می شود و عرضه به نسبت گسترده ای هم داشته و از محبوبیت بسیاری هم برخودارد بوده است. حتی امروزه هم دوستداران خودروهای کلاسیک با صرف هزینه های گزاف به بازسازی و نگه داری از این خودرو محبوب می پردازند.

با تمام این اوصاف باید گفت که اگرچه ایده توسعه مدل های وانت توسط مرسدس بنز ایده جدیدی نیست، اما تولید انبوه محصول وانت برای اولین بار است که توسط این خودروساز بر مبنای سری X انجام می شود و این امر نشان از تغییر رویه جاری در توسعه خودروهای مرسدس بنز دارد.
با هم در میهن پست تصاویری از نخستین وانت کمپانی بنز – مرسدس بنز وانت w115 – را تماشا می کنیم

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]auto[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.