سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۹ - ۰۱:۵۸
مرسدس بنز E450 واگن 2020

در این مطلب از میهن پست نگاه دقیقی به خودروی مرسدس بنز E450 واگن 2020 خواهیم داشت. اگر از علاقمندان به خودروهای بنز…

در این مطلب از میهن پست نگاه دقیقی به خودروی مرسدس بنز E450 واگن 2020 خواهیم داشت. اگر از علاقمندان به خودروهای بنز هستید با ما همراه شوید.

درباره اروپا هرچه می‌خواهید بگویید اما وقتی بحث خودروها باشد قاره همیشه‌سبز حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. قطعاً کراس اوورها با محبوبیت فزاینده‌ای روبرو هستند اما خودروهای استیشن واگن نیز گزینه‌ای قابل‌اعتنا برای خانواده‌ها محسوب می‌شوند زیرا انعطاف‌پذیری و فضای زیادی را ارائه می‌کنند. یکی از شاخص‌ترین استیشن‌های لوکس اروپایی مرسدس بنز E کلاس است که تنها نسخه‌های E450 و AMG E63 آن در آمریکا عرضه می‌شود.

همانند اکثر برهم‌کنش‌هایی که با E کلاس واگن داشته‌ایم، با دیدن اینکه چنین خودروهایی فروش چندان بالایی ندارند تعجب کردیم. این خودرو تقریباً به اندازه مرسدس بنز GLE جادار بوده اما سواری راحت‌تر و لذت‌بخش‌تری دارد. همچنین این خودرو محصولی شاخص و برجسته نسبت به دیگران است.

اما خب خیلی نباید به E450 دل بست زیرا مرسدس در حال جایگزین کردن آن با E کلاس آل تراین است خودرویی که برخی ویژگی‌های کراس اوورها را با خود به همراه دارد. اگرچه این خودرو کمی قدبلندتر و خشن‌تر خواهد بود همچنان بسیاری از نقاط ضعف و البته برخی نقاط قوت E450 واگن کنونی را به همراه خواهد داشت.

ظاهر برجسته: E450 واگن به اندازه برادر E63 خود کمیاب نیست اما هنوز هم در جاده‌های آمریکا به تعداد زیاد دیده نمی‌شود. این موضوع جای شرمساری دارد زیرا این یک خودروی لوکس و شیک همچون برادر لوکس خود است.

طراحی سقف بلند باعث شده تناسبات کلی خودرو توازن بیشتری داشته باشد. چراغ‌های عقب نیز ما را به یاد کراس اوور GLC می‌اندازد. در کل E450 واگن خودرویی بسیار شیک و متمایز است.

هنوز هم یک E کلاس است: اگر تمامی شاخصه‌های استیشن را از این خودرو حذف کنید آنچه باقی می‌ماند هنوز هم جزو بهترین سدان های اجرایی بازار خواهد بود. E کلاس صرف‌نظر از نوع بدنه یک خودروی خیال‌انگیز بوده و از تکنولوژی بسیار خوب و کابینی باکیفیت سود می‌برد. کابین این خودرو پر از متریال جذاب و فضای خوب و راحت بوده اما این سواری خودروست که واقعاً اهمیت دارد. E450 خودروی سریعی بوده و شتاب ۵.۱ ثانیه‌ای را ثبت کرده و سیستم تعلیق نیز عملکرد خوبی داشته و کابین نیز محیط راحت و بی‌صدایی را فراهم کرده است.

فضای بار زیاد: بله مرسدس بنز GLE در کل فضای بار بیشتری دارد. البته برای ایجاد حداکثر فضا در کراس اوور مرسدس باید نیمکت عقب را پایین‌تر بیاورید؛ اما وقتی‌که صندلی‌های هر دو خودرو در جای خود باشند E450 فضای ۹۹۱ لیتری خواهد داشت که بیشتر از GLE است.

در حالتی که صندلی‌ها خوابیده باشند فضای بار GLE برابر با ۲۱۲۱ خواهد بود که بهتر از حداکثر فضای بار ۱۸۱۲ لیتری E450 واگن است.

قیمت پایه بالاتر نسبت به GLE: مرسدس این خودرو را فقط در تریم های E450 و E63 عرضه می‌کند و قیمت پایه این دو مدل به ترتیب ۶۶۱۰۰ و ۱۱۱۷۵۰ دلار می‌باشد. در مقابل باید گفت قیمت GLE از ۵۴۲۵۰ دلار شروع می‌شود.

شما در E450 تجهیزات بیشتری به دست می‌آورید که از جمله آن‌ها می‌توان به پیشرانه ۶ سیلندر توئین توربو و سیستم چهار چرخ محرک استاندارد اشاره کرد که بهتر از پیشرانه ۴ سیلندر توربو و دیفرانسیل عقب کراس اوور مرسدس است؛ اما باید به این نکته اشاره کرد که GLE 450 از همان قوای محرکه E450 واگن استفاده کرده و هنوز هم حدود ۵ هزار دلار ارزان‌تر است. اینجاست که سوال اساسی پیش می‌آید…

GLE جادارتر است: قبلاً گفتیم که GLE حداکثر فضای بار بیشتری دارد؛ اما این خودرو فضای کابین راحت‌تری هم برای سرنشینان ارائه می‌کند. فاصله بین محوری این کراس اوور نیز اندکی بیشتر از E450 واگن می‌باشد.

البته فضای پای E کلاس هنوز هم قابل‌احترام است اما فاصله آن با کراس اوور GLE را نمی‌توان نادیده گرفت مخصوصاً اگر شما فردی قدبلند یا قوی‌هیکل باشید. بااین‌وجود E کلاس فضای سر بیشتری در کل دارد.

عدم وجود قوای محرکه متنوع: ما از مرسدس نمی‌خواهیم که طیف گسترده پیشرانه‌های اروپایی را در این خودرو عرضه کند اما قطعاً این موضوع می‌توانست بر جذابیت‌های E کلاس استیشن بیفزاید.

پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی ۳۶۲ اسبی عملکرد بسیاری خوبی داشته و شتاب ۵.۱ ثانیه‌ای خودرو نیز از حد نیاز بسیاری از مشتریان بیشتر است. ما دوست داریم عملکرد E350 واگن با پیشرانه ۲ لیتری توربوی برادر سدان را نیز ببینیم. قطعاً این مدل قیمت بهتری دارد.

باهم در میهن پست تصاویری از مرسدس بنز E450 واگن 2020 را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.