چهارشنبه، ۲۳ دی ۹۴ - ۱۰:۱۸

نسل جدید مرسدس کلاس E به‌عنوان هوشمندانه‌ترین سدان لوکس مرسدس کلاس E جدید با چهره‌ای باشکوه و در عین حال اسپرت، روی پلتفرم…

نسل جدید مرسدس کلاس E به‌عنوان هوشمندانه‌ترین سدان لوکس مرسدس کلاس E جدید با چهره‌ای باشکوه و در عین حال اسپرت، روی پلتفرم ماژولار MRA سوار شده که با کلاس سی و اس مشترک بوده و سبک‌تر از پیش ساخته شده رونمایی شد. این خودرو در تابستان امسال روانه بازار می‌شود. با میهن پست همراه شوید.

مرسدس کلاس E جدید با چهره‌ای باشکوه و در عین حال اسپرت، روی پلتفرم ماژولار MRA سوار شده که با کلاس سی و اس مشترک است. طراحی ظاهری آن نیز با زبان طراحی جدید مرسدس مطابقت داشته و مشابه سایر برادران آن می‌باشد. فاصله بین دو محور نسبت به سابق به میزان ۶۶ میلی‌متر افزوده شده و به ۲۹۳۹ میلی‌متر رسیده است که در نتیجه فضای سرنشینان مخصوصاً در عقب بهبود قابل‌توجهی خواهند یافت. طول خودرو نیز با ۴۳ میلی‌متر افزایش به ۴۹۲۲ میلی‌متر رسیده که تقریباً این سدان متوسط را به ابعاد ۵ متری نزدیک نموده است.

کلاس E ابتدا تنها با موتور چهار سیلندر ۲٫۰ لیتری توربوی ۲۴۱ اسبی و ۳۷۰ نیوتن متری در مدل E300 در بازار آمریکا و کانادا عرضه می‌شود و سپس به‌تدریج پیشرانه‌های متنوع دیگری برای آن درنظر گرفته خواهد شد. در اروپا طیف موتورهای قابل انتخاب در همان ابتدای امر، وسیع‌ترند. ازجمله مدل E200 با موتور ۲٫۰ لیتری ۱۸۱ اسب بخاری، مدل دیزلی E220d با موتور ۲٫۰ لیتری ۱۹۲ اسبی، مدل E350d با موتور ۲۵۵ اسبی ۳٫۰ لیتری شش سیلندر دیزلی، مدل E350e پلاگین با خروجی ۲۷۵ اسبی و در انتها هم مدل‌های AMG که همه مدل‌های ذکر شده با یک گیربکس ۹ سرعته خودکار ۹G-TRONIC ارائه می‌شوند.

شتاب صفر تا صد مدل E200 به‌عنوان ضعیف‌ترین مدل، ۷٫۷ ثانیه است. در حالی که مدل دیزلی E350d شتابی ۵٫۹ ثانیه‌ای دارد. مصرف سوخت مدل E200 در هر صد کیلومتر ۵٫۹ لیتر و در مدل E350d هم ۵٫۱ لیتر می‌باشد. در حالی که مدل پلاگین هیبریدی E350e که از یک موتور ۲٫۰ لیتری ۲۰۵ اسبی و یک موتور الکتریکی ۸۲ اسبی تشکیل شده، مصرف سوختی تنها به اندازه ۲٫۱ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد داشت.

گذشته از سیستم تعلیق پایه با فنرهای فولادی، این کلاس با دو سیستم تعلیق کنترل مستقیم با میرایی انتخابی (۵ حالت قابل تنظیم از جمله اسپرت و راحت) و همچنین سیستم تعلیق بادی AIR BODY CONTROL قابل سفارش می‌باشد.

منبع: carscoops

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.