دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۸

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: مرغ سبزی که در کرمانشاه فروخته می‌شود از گیلان وارد می‌شود و ما هنوز متقاضی تولید مرغ سبز…

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: مرغ سبزی که در کرمانشاه فروخته می‌شود از گیلان وارد می‌شود و ما هنوز متقاضی تولید مرغ سبز در استان نداریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر نادر پرور با بیان این‌که مرغ سبز مرغی است که در تولید آن از آنتی بیوتیک استفاده نشده، اظهار کرد: تفاوت مرغ سبز با مرغ ارگانیک این است که در تولید مرغ ارگانیک از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نشده و فراتر از مرغ سبز است.

وی پرورش مرغ سبز را کاری بسیار سخت دانست که شرایط ویژه دارد و در 45 روزی که مرغ‌ها هنوز جوجه هستند، دامپزشکی سه بار به صورت سر زده جوجه‌ها را از نظر مصرف آنتی بیوتیک آزمایش می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان این‌که تاکنون درخواستی برای تولید مرغ سبز در کرمانشاه نداشتیم که بخواهد شرایط سخت دامپزشکی را بپذیرد، ادامه داد: مرغ سبزی که هم اکنون در بازار فروخته می‌شود از استان‌های دیگر از جمله گیلان وارد کرمانشاه می‌شود.

به گفته این مسئول، روزی 1.5 تا دو تن مرغ سبز گرم از گیلان وارد کرمانشاه می‌شود که تحت نظارت و تدابیر قرنطینه‌ای دامپزشکی این کار انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.