سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۶:۳۰

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود از تداوم اجرای طرح مرمت بازار شاهرود در سال جاری با انجام مرمت بام…

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود از تداوم اجرای طرح مرمت بازار شاهرود در سال جاری با انجام مرمت بام این بازار تاریخی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، «حمیدرضا حسنی» با اعلام این خبر، گفت: در این فصل از مرمت، قسمتی از بام بازار شاهرود مرمت اساسی شد.

وی افزود: مرمت‌های صورت گرفته شامل خاکبرداری از روی گنبدها، مرمت ترک‌های سقف، دوغاب‌ریزی، اندود کاهگل، اصلاح ناودان‌ها و اجرای آجرفرش است.

حسنی همچنین، گفت: پنج گنبد دیگر تا مرحله ایزولاسیون مرمت شده که در صورت تخصیص اعتبار عملیات مرمتی ادامه خواهد یافت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان افزود: از آغاز مرمت بام بازار تاریخی شاهرود تا کنون 87 گنبد آن مرمت اساسی شده است.

وی با بیان اینکه بازار تاریخی شاهرود با قدمت 150 ساله در سال 1378 به شماره 2285 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اظهار کرد: بیش از 260 باب مغازه را در خود جای داده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان یادآور شد: این بنای تاریخی علاوه بر راسته اصلی، دارای چندین کاروانسرا، حمام، آب انبار و مدرسه است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *