جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۵

به گزارش خبرنگار مهر، شهردار سمنان صبح جمعه در آئین افتتاح مرکز آموزش شهروندی سمنان به بررسی ابعاد گوناگون فرهنگ شهروندی پرداخت و…

به گزارش خبرنگار مهر، شهردار سمنان صبح جمعه در آئین افتتاح مرکز آموزش شهروندی سمنان به بررسی ابعاد گوناگون فرهنگ شهروندی پرداخت و از آمادگی شهرداری برای همکاری و مشارکت در ایجاد سرای محله و خانه فرهنگ خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرداری از هیچ گونه کمک و حمایتی در راستای ارتقا فرهنگ شهروندی دریغ نخواهد کرد.

دکتر محمد کاظم شربتدار تصریح کرد: مرکز آموزش های شهروندی جزئ برنامه های راهبردی سازمان فرهنگی ورزشی بوده و این سازمان توانسته است رسالت خود در این زمینه را به انجام برساند و خدمات خوبی در زمینه های گوناگون به شهروندان شهر اخلاق ارائه کرده است.

 مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان هم در این آئین گفت: این مرکز یکی از ضرورت های یک شهر پویاست چرا که مدیریت شهری نیازمند مشارکت شهروندان در برنامه های شهری است و شهروندان در این مرکز به توانمندی های خوبی دست پیدا می کنند.

امیر علی عموزاده افزود: کلید توسعه شهر در آموزش شهروندی است و می توان اذعان داشت که آموزش شهروندی جزء جدا ناپذیر مدیریت شهری خواهد بود.

به گفته وی شهرداری سمنان یکی از معدود شهرداری های کشور است که یک مرکز مستقل برای آموزش شهروندی دارد.

مدیر مرکز آموزش های شهروندی سمنان نیز در این مراسم به اهداف و موضوعات مورد توجه در این مرکز اشاره کرد و مشارکت شهروندان در برنامه های شهری و بهبود سبک زندگی را مهم ترین هدف راه اندازی این مرکز برشمرد.

علی اکبر بنی اسدی با بیان اینکه هفت محور موضوعی در این مرکز مورد توجه قرار دارد اظهار داشت: نظافت و زیباسازی شهر، فرهنگ آپارتمان نشینی و آداب همسایه داری، ترافیک و رانندگی شهری، فضای سبز شهری و خانگی، اصول ایمنی منزل و  مهارت های ارتباطی در زندگی جمعی سرفصل ها و برنامه هایی است که برای آموزش و فرهنگ سازی انها برنامه ریزی های خوبی انجام شده و امیدواریم بهترین خدمات و آموزش ها را در این زمینه ها به شهروندان خوب شهر اخلاق ارائه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.