پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۲

ˈرضا پوقلیˈ در مراسم ضیافت افطاری چهارشنبه شب این مرکز افزود : فرهنگ نیکوکاری با اقدام خیرخواهانه و در راستای ایثار و انفاق…

ˈرضا پوقلیˈ در مراسم ضیافت افطاری چهارشنبه شب این مرکز افزود : فرهنگ نیکوکاری با اقدام خیرخواهانه و در راستای ایثار و انفاق مالی و معنوی مرحوم نوشیروانی در بابل توسعه یافته است.

وی با اشاره به اینکه مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل از سوی مرحوم نوشیروانی با هدف حمایت از قشر محروم جامعه تاسیس شد؛ افزود: مرحوم نوشیروانی همواره دردل محرومین و معلولین و نیز همه اقشار مردمی زنده است و هیچگاه از دل ها پاک نخواهد شد.

وی بابیان اینکه انتظار می رود خیرین همانندگذشته توجه ویژه ای به این مرکز داشته باشند؛ گفت: مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل بدون توجه و همکاری خیرین پایدار نخواهد بود، لذا توجه به این مرکز از خواسته های بحق مسئولین و خانواده های معلولینی است که از سراسر مازندران در این مرکز نگهداری می شوند.

وی بالا بودن هزینه دارو و درمان بیماران نگهداری شده در این مرکز را یکی از مشکلات اساسی این مرکز برشمرد و گفت: بدون حمایت مالی و معنوی خیرین، مشکلات این قشر از جامعه رفع نخواهد شد.

وی از حمایت های خیرین این مرکز قدردانی کرد و اظهارداشت: این مرکز در حال حاضر دارای حدود 10 هزار حامی اعم از پزشکان عمومی و متخصص، مهندسین، معلمان، کارمندان، مسوولان و دیگر اقشار مردم است.

ˈپور قلیˈ در ادامه همچنین گفت: خیرین می توانند کمک های مالی خودشان را به شماره حساب 1631233004 بانک ملت شعبه شریعتی بابل که آماده دریافت های کمک های مردمی و وجوهات نقدی خیران است، واریز کنند.

وی آدرس سایت مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل را WWW.MNMN.IR بیان کرد.

در حال حاضر در این مرکز 135 معلول ذهنی و جسمی بالای 14 سال با حضور 90 مددیار و همکار در چهارشیفت به صورت شبانه روزی و ایزوله نگهداری می شود که علاوه براین تعداد 300 معلول دیگر نیز در محلات مختلف شهرستان بابل توسط خانواده ها و تحت حمایت بهزیستی مازندران قرار دارند که امور مختلف این معلولان به عهده این مرکز است.

مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل در سال 1344 با همت بلند مرحوم نوشیروانی تاسیس شد که تا سال 1360 بعنوان پرورشگاه یتیمان مشغول فعالیت بوده و بعد از آن با نظارت سازمان بهزیستی کشور به عنوان مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی و امدادرسانی به این افراد شروع به فعالیت کرده است.

این مراسم به مناسبت نکوداشت خیر نیکوکار مرحوم سید حسین فلاح نوشیروانی موسس این مرکز و نیز به پاس قدردانی از خیرین معلولین مرکز خیریه نوشیروانی بابل که در طول یک سال اخیر با این مرکز همکاری تنگاتنگی داشتند، برگزار شد.ک/2

7328/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.