شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۹

دکتر ˈ بهمن عابدی کیاسری ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : راه اندازی این مرکز در…

دکتر ˈ بهمن عابدی کیاسری ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : راه اندازی این مرکز در نودمین سال تاسیس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی، گام بزرگی در بخش زیر ساختاری و زیست فناوری تولید واکسن انسانی، دامی، طیور و آبزیان به شمار می رود.

وی ادامه داد: با راه اندازی این مرکز ، اکنون موسسه رازی به دنبال گسترش صنعت تولید واکسن با همکاری مراکز علمی و تخصصی بخش خصوصی است.

عابدی کیاسری افزود: با هماهنگی های به عمل آمده با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه زیست فناوری کشور، از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه واکسن حمایت مادی و معنوی خواهد شد.

قائم مقام موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی گفت : طبق سیاست های دولت تدبیر و امید و برنامه ریزی های انجام شده ، تلاش براین است که تا چهار سال آینده کشور به لحاظ تامین واکسن خودکفا شود.

وی اظهار کرد: با راه اندازی مرکز رشد تخصصی کشور در حوزه واکسن و فرآورده های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، از این پس شرکت های دانش بنیان می توانند با ارایه طرح های خود و دریافت حمایت های لازم در مرکز زیست فناوری موسسه رازی مستقر شوند.

قام مقام موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی یادآور شد: حرکت های انجام شده دراین موسسه در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه حمایت از شرکت های دانش بنیان ، توسعه اقتصاد دانش محور و خودکفایی در حوزه واکسن و فرآورده های بیولوژیک است.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در کرج بخش عمده واکسن انسانی و دامی کشوررا تامین می کند که مقادیر قابل توجهی از تولیدات این موسسه صادراتی است.ک/3

691/7411 /537

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *