یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانتیغی صبح یکشنبه در دیدار با فرماندار ایرانشهر با هدف بررسی مسائل توسعه‌ای و نیازهای مهارتی در این…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانتیغی صبح یکشنبه در دیدار با فرماندار ایرانشهر با هدف بررسی مسائل توسعه‌ای و نیازهای مهارتی در این شهرستان اظهار داشت: مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای ایرانشهر از ابتدای مهرماه سالجاری به منظور تقویت شاخص‌های علمی و فنی علاقمندان راه اندازی و افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای بستر و زیربنای اشتغال در مسیر توسعه همه جانبه استان است ادامه داد: در دنياي امروز دانش و مهارت از شاخص‌هاي اصلي توسعه يافتگي است و آموزش هاي فني و حرفه‌اي مي‌تواند فرد را براي احراز شغل،حرفه و كسب و كار پايدار متناسب با فناوري‌های روز دنیا آماده کند.

وی افزود: با توجه به اینکه رشته های کارو دانش وفنی وحرفه ای پاسخگوی جامعه ما نیست در نظر است دو رشته علمی کاربردی با توجه به نیاز منطقه از اول مهر ماه برای برادران ویک رشته نیز برای خواهران در بهمن  ماه سال جاری در محل مرکز فنی وحرفه ای ایرانشهر راه اندازی شود.

جهانتیغی تاکید کرد: در مقطع متوسطه باید به جای رشته‌های آماری به سمت رشته‌های کاربردی حرکت کرد و دانش اموزان را با توجه به رشته‌های علمی کاربردی به سمت رشته‌های کاربردی جدید هدایت کرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان همچنین در این دیدار از فرماندار ایرانشهر خواست تا نسبت به برخی مشکلات موجود از جمله مجاورت مرکز خواهران با میدان میوه وتره بار، مکان یابی نامناسب مرکز برادران ومشکل ایاب وذهاب کاراموزان اقدام لازم در دستور کار قرار گیرد.

رشته‌های آموزشی باید متناسب با نیاز منطقه تعریف شود

در این نشست همچنین فرماندار شهرستان ایرانشهر نیز با بیان اینکه رشته‌های فنی و حرفه‌ای باید متناسب با نیاز منطقه و افق توسعه برنامه‌ریزی و اجرا شود اظهار داشت: سرمایه گذاری های متعددی در اقصی نقاط کشور انجام شده است که برخی از این طرح‌ها به علت نا هماهنگی و بی‌توجهی به بحث آمایش منطقه به نتیجه نرسیده است.

نبی بخش داودی با تاکید بر توجه به نیاز ها و افق توسعه ای استان عنوان کرد: شهرستان ایرانشهر کمبودی در خصوص دانشگاه و یا مراکز فنی وحرفه‌ای ندارد و لذا باید در راستای رشته های مورد نیاز منطقه و هدایت دانش اموزان به سمت رشته‌های مورد علاقه  برنامه ریزی و تلاش داشت.

داودی از کشاورزی به عنوان یکی از پتانسیل های استان و از جمله رشته‌های مورد علاقه جوانان این منطقه یاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.