چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۱

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: مرکز پرورش مرغ بومی در زمینی به مساحت یک…

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: مرکز پرورش مرغ بومی در زمینی به مساحت یک هکتار و با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریال راه اندازی شده است.

سردار یونس امیری افزود: دستگاه جوجه کشی 120 هزار قطعه ای با اعتبار چهار میلیارد ریال خریداری شده که با راه اندازی آن تمام مراحل تولید مرغ بومی به وسیله آن انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پرورش مرغ مادر با ظرفیت پنج هزار قطعه در این مرکز نیز درحال راه اندازی است، بیان کرد: مرکز پرورش و ترویج مرغ بومی جهاد سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد آمادگی توزیع جوجه 45 روزه به نقاط مختلف استان و استان های همجوار را دارد.

امیری عنوان کرد: با تامین اعتبار لازم ظرفیت تولید 100 هزار قطعه جوجه 45 روزه در این مرکز فراهم است.

وی ابراز داشت: مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی بر استفاده از ظرفیت های متعدد کشور برای وابسته نبودن به بیگانگان و دشمنان نظام و انقلاب تاکید دارند که جهاد سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این راستا در حوزه کشاورزی، دامپروری و آبزی پروری اجرای طرح های متعددی را آغاز کرده است.

امیری افزود: با توجه به اینکه برخی از تولیدات از جمله تولید مرغ بومی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد رو به کاهش است اجرای طرح پرورش مرغ بومی می تواند موجب رونق و ایجاد اشتغال در روستاها شود.

وی گفت: جوجه های 45 روزه تولید شده در مرکز پرورش و ترویج مرغ بومی جهاد سازندگی سپاه فتح پس از واکسیناسیون کامل از طریق پایگاه های مقاومت سپاه بین روستاییان استان توزیع خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین پرورش مرغ بومی و اجرای چنین طرح هایی را متناسب با شعار امسال و سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: روستاییان این استان در گذشته جزو استان های پیشرو در پرورش مرغ محلی بوده اند که باید شرایط برای فعالیت دوباره آنان در این عرصه فراهم شود.

سید موسی خادمی با بیان اینکه این مرکز پرورش مرغ بومی در گذشته برای پرورش مرغ صنعتی تدارک یافته بوده، افزود: با راه اندازی مجدد و پرورش مرغ بومی در آن زمینه تولید و ایجاد اشتغال فراهم می شود.

وی پرورش مرغ بومی را متناسب با شرایط اقلیمی و منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد دانست و بیان کرد: توزیع جوجه بین روستاییان استان و جمع آوری تخم مرغ محلی روستاها می تواند مدل مناسبی برای تقویت درآمد روستانشینان به شمار رود.

خادمی اظهار کرد: فعالیت هایی نظیر پرورش مرغ بومی و کشاورزی در روستاها، دهستان ها و مناطق محتلف کهگیلویه و بویراحمد به منظور ایجاد اشتغال و رونق تولید باید بیش از پیش گسترش یابد.

671/7533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.