جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۳

مرکز پیوند مغز استخوان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و استاندار آذربایجان‌شرقی در بیمارستان شهید «قاضی…

مرکز پیوند مغز استخوان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و استاندار آذربایجان‌شرقی در بیمارستان شهید «قاضی طباطبایی» تبریز افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، برای تجهیز و راه‌اندازی مرکز پیوند مغز استخوان دانشگاه علوم پزشکی تبریز 50 میلیارد ریال هزینه شده و امکان حداقل دو پیوند مغز استخوان در هفته در آن فراهم است.

این مرکز دهمین مرکز و بخش پیوند مغز استخوان کشور است که دانشگاه علوم پزشکی تبریز آن را با هدف ارائه‌ی خدمات پیوندی برای درمان بیماران سرطانی با اختلالات خونی استان‌های شمال‌غرب کشور راه‌اندازی کرده است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح این مرکز با اشاره به عزم دولت برای ارائه‌ی خدمات مناسب درمانی در کشور خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این مرکز گامی در تکمیل چرخه‌ی درمانی است و با تکمیل این چرخه می‌توان از بروز ضایعات جبران‌ناپذیری جلوگیری کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *