جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۹ - ۰۲:۵۲
مرگبارترین حیوانات جهان

در این مطلب از میهن پست نگاهی داریم به مرگبارترین حیوانات جهان که دارای آرواره هایی با قدرت خیره کننده هستند. در ادامه…

در این مطلب از میهن پست نگاهی داریم به مرگبارترین حیوانات جهان که دارای آرواره هایی با قدرت خیره کننده هستند. در ادامه برای مشاهده تصاویر با ما همراه شوید.  مرگبارترین حیوانات جهان را بشناسید. محققان طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که در مقایسه‌ی توان آرواره‌ی جانداران، گونه‌ی انسان یارای رقابت با دیگر جانداران را ندارد. قدرت متوسط آرواره‌ی انسان PSI ۱۶۲ (معادل ۱۱ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع) است و با چنین نیرویی می‌توان پوست پسته را شکست. اما این رقم در قیاس با قدرت دیگر جانداران اصلاً به چشم نمی‌آید، در حدی که اگر بخواهید قدرت آرواره‌ی انسان را با دیگر جانداران مقایسه کنید، گونه‌ی انسان رسماً باید جلوی کفتار، لاک‌پشت و حتی پیرانا هم تعظیم کند. توصیه میکنم مطالعه مطلب سریع ترین حیوانات جهان را نیز از دست ندهید.

تمساح آب شور PSI 3700 (معادل ۲۶۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

دکتر گریگوری اریکسون از محققان دانشگاه فلوریدا است و یک دهه از عمر حرفه‌ای خود را به مطالعاتی برای سنجش قدرت آرواره‌ی بیست‌وسه گونه‌ی تمساح اختصاص داد. قوی‌ترین مورد یافت‌شده‌ی او دقیقاً همین تمساحی است که عکسش را می‌بینید و جزء بزرگترین خزندگان جهان به حساب می‌آید که طولشان به هفت متر می‌رسد و وزنشان نیز بیش از دو تن است. تمساح‌ها حتی گاهی به کشتی حمله می‌برند و تکه‌ای از آن را با آرواره‌ی قدرتمندشان از جا می‌کنند.

مرگبارترین حیوانات جهان

اسب آبی PSI 1800 (معادل ۱۲۶ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

اکثر مردم اسب‌های آبی را موجوداتی تپل و بامزه می‌پندارند اما حقیقت این است که این گونه‌ی جانداران یکی از خطرناک‌ترین حیوانات آفریقایی و به شدت مهاجم هستند. فشار آرواره‌ی آن‌ها حتی تمساح را از پای درمی‌آورد. اسب‌های آبی حتی هندوانه را مثل چیپس در دهانشان خرد می‌کنند.

مرگبارترین حیوانات جهان

کوسه‌ سفید PSI 4000 (معادل ۲۸۱ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

سال ۲۰۰۸ یک تیم تحقیقاتی استرالیایی جمجمه‌ی کوسه را با اشعه‌ی ایکس تصاویربرداری و آن را شبیه‌ساز کامپیوتری کردند و طی همین تحقیقات بود که دریافتند آرواره‌ی کوسه‌ی سفید قدرتی خارق‌العاده دارد. قدرت آرواره‌ی کوسه‌های سفید بنا به جثه‌شان متغیر است و کوسه‌های کوچکتر که طولشان به ۴ متر می‌رسد آرواره‌ی ضعیف‌تری دارند

مرگبارترین حیوانات جهان

 

تمساح آمریکایی PSI 2125 (معادل ۱۴۹ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

تمساح آمریکایی یکی دیگر از مرگبارترین حیوانات جهان به حساب می‌آید. زیستگاهش در جنوب آمریکا و اغلب در فلوریدا و لوییزیانا است و می‌توان آن‌ها را در رودخانه، دریاچه و مرداب‌های چنین مناطقی یافت. طول متوسط برای تمساح‌های نر به حدود ۳٫۵ تا ۴٫۵ متر می‌رسد و وزنشان نیز حدود ۴۵۰ کیلوگرم است. بنابراین این خزندگان به حدی جثه‌ی بزرگی دارند که بتوانند به سادگی به انسان حمله کنند اما غذای مورد علاقه‌شان ماهی و لاک‌پشت است، نه انسان.

مرگبارترین حیوانات جهان

پیرانای سیاه PSI 464 (معادل ۳۲٫۶ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

پیراناها اگرچه موجودات کوچکی هستند اما از درنده‌ترین ماهی‌های روی زمین و همچنین از مرگبارترین حیوانات جهان به شمار می‌آیند. از قرار معلوم پیراناهای سیاه از ماهی‌های هم‌جثه‌ی خود بسیار قوی‌ترند. به عقیده‌ی زیست‌شناسان بیشترین فشاری که آرواره‌ی این ماهی‌ها وارد می‌آورد نزدیک به ۳۲۰ نیوتن است؛ بدین‌معنا که فشار آرواره‌ی تمساح در قیاس با این ماهی‌ها سه برابر ضعیف‌تر است!

مرگبارترین حیوانات جهان

جگوار PSI 1500 (معادل ۱۰۵ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

جگوارها برخلاف تمام گربه‌سانان دیگر شناگران ماهری هستند. شکارشان از میان ماهی‌ها و لاک‌پشت‌هاست و به راحتی می‌توانند لاک آرمادیلو یا لاک‌پشت را خرد کند. جگوارها در شکار زمینی نیز ماهرند و با آرواره‌ی قدرتمندشان حتی به شکار گاو و گوزن هم می‌پردازند.

مرگبارترین حیوانات جهان

کفتار PSI 1100 (معادل ۷۷ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

وزن کفتارها به ۶۰ کیلو می‌رسد و اگرچه به حیواناتی لاشخور مشهورند اما جانورشناسان بر این باورند که این حیوانات در ۵۰ درصد موارد به طعمه‌ی خود غذا می‌دهند. کفتارها می‌توانند با سرعتی حداکثر تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت بدوند، یعنی معادل سرعت متوسط اتوبوس‌های شهری. با آرواره‌ی قدرتمند و دندان‌های تیزشان نیز تقریباً هر حیوانی را می‌توانند بکشند، از بزگوزن‌ و بوفالو بگیرید تا حتی زرافه.

مرگبارترین حیوانات جهان

گوریل PSI 1300 (معادل ۹۱ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

موز تنها غذای گوریل‌ها نیست و این گونه‌ی جانوران که از مرگبارترین حیوانات جهان هستند، با دندانشان آجیل و دانه‌های سخت می‌شکنند، پوست درخت را می‌کنند و تَجه‌ی سخت گیاهان را می‌خورند. گوریل‌ها اساساً گیاه‌خوارند اما برای حفاظت از گروه‌شان فقط به پنجه‌هایشان بسنده نمی‌کنند و با آرواره‌ی بسیار قدرتمندی که دارند تقریباً هر چیزی را می‌توانند خرد کنند.

مرگبارترین حیوانات جهان

خرس گریزلی گوریل PSI 1160 (معادل ۸۱٫۵ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

خرس‌های گریزلی را در میان گونه‌‌اش به قدرت و رفتار تهاجمی می‌شناسند. وزن این حیوانات تا ۶۸۰ کیلوگرم می‌رسد و به باور محققان می‌توانند یک گوزن را فقط با ضربه‌ی پنجه‌ی خود از پای درآورند. به گفته‌ی آن‌ها قدرت آرواره‌ی خرس‌های گریزلی به حدی بالاست که می‌تواند توپ بولینگ را به راحتی خرد کنند.

مرگبارترین حیوانات جهان

ببر بنگال PSI 1050 (معادل ۴۷ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

زیستگاه ببر بنگال در شبه‌قاره‌ی هند است. ببر بنگال نیز از مرگبارترین حیوانات جهان است و درنده‌ترین گونه میان گربه‌سانان کوچک به شمار می‌آیند. ببرهای بنگال بلندترین دندان‌های این گونه‌ی جانوری را دارند که به حدود ۷٫۵ تا ۱۰ سانتی‌متر می‌رسد. آن‌ها حیواناتی درنده و نیرومندند که می‌توانند مسافت‌هایی طولانی را به دنبال بوفالو، گوزن، خوک و دیگر حیوانات طی کنند. ببر گرسنه می‌تواند طی یک روز تا ۲۷ کیلوگرم گوشت را بخورد.

مرگبارترین حیوانات جهان

شیر PSI 650 (معادل ۴۵٫۷ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع)

شیرها بلندقدترین حیوانات از گونه‌ی گربه‌سانان هستند و به شکل اجتماعی زندگی می‌کنند و به صورت گروهی به طعمه‌شان حمله می‌برند. این حیوانات درنده به لطف پاهای چابک و آرواره‌ی قدرتمندی که دارند می‌توانند تنهایی حیواناتی با جثه‌ی بزرگ را هم شکار کنند.

مرگبارترین حیوانات جهان

[highlight]منبع: brightside[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.