یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۹

معاون فرماندار آبدانان از آتش گرفتن شمار زیادی از درختان بلوط کبیرکوه به دلیل سهل‌انگاری شهروندان خبر داد. یارالله سیدی در گفت‌وگو با…

معاون فرماندار آبدانان از آتش گرفتن شمار زیادی از درختان بلوط کبیرکوه به دلیل سهل‌انگاری شهروندان خبر داد.

یارالله سیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه ایلام، اظهارکرد: بر اساس نظر ابتدایی کارشناسان دلیل آتش‌سوزی دیشب کبیرکوه سهل‌انگاری برخی افراد هنگام روشن کردن آتش و اطمینان حاصل نکردن از خاموشی کامل آن بعد از ترک جنگل بود.

وی با اشاره به تلاش گروه‌های مردمی برای خاموش‌کردن این آتش‌سوزی، ادامه داد: به محض اطلاع از وقوع آتش در جنگل‌های منطقه با هماهنگی مدیریت بحران استان بخشی از اداره‌های شهرستان به صورت آماده‌باش درآمده و راهی منطقه آتش گرفته شدند اما بدلیل اینکه آتش‌سوزی در منطقه‌ای بسیار سخت‌گذر رخ داد این مسئله باعث تأخیر در رسیدن نیروهای مردمی و مأموران برای اطفاء حریق شد.

وی ادامه‌داد: شمار زیادی از درختان بلوط، مراتع و خزندگان در اثر این آتش‌سوزی از بین رفته‌اند و تلاش برای کسب آمار دقیق این خسارت از سوی کارشناسان ادامه دارد.

سیدی افزود: امکانات این شهرستان در زمینه اطفاء آتش‌سوزی در مواقع بروز بحران مناسب نیست و باید هرچه سریع‌تر تجهیزات مورد نیاز در این خصوص تامین شود.

سیدی ادامه‌داد: منطقه حفاظت شده کبیرکوه با 1665 هکتار گستره به دلیل پوشش غنی مرتع و وزش بادهای متعدد همواره در معرض آتش‌سوزی قرار داشته و به دلیل سخت گذر بودن و فاصله زیاد تا شهر، امدادرسانی در این مناطق با دشواری روبرو است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *