یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۳

مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک گفت: غروب یکم مهرماه، چهارمین مرگ کودک زیر پنج سال شهرستان سیریک بر اثر…

مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک گفت: غروب یکم مهرماه، چهارمین مرگ کودک زیر پنج سال شهرستان سیریک بر اثر سوانح و حوادث این بار غرق‌شدگی در سطل آب اتفاق افتاد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خلیج‌فارس از سیریک، شیلا قاسم‌زاده در این باره افزود: عبدالرافع که فقط یکسال و یکماه بیشتر نداشت به دلیل غفلت والدین، در سطل پر از آبی که در حمام قرار داشت، افتاد و بی هیچ سر و صدایی در سطل، غرق شد.

قاسم‌زاده گفت: این چهارمین مرگ کودک زیر پنج سال این شهرستان در سال جاری است که به دلیل سوانح و حوادث “غرق‌شدگی”، دو مورد در سطل آب، یک مورد در رودخانه و یک مورد در چاه رخ داده است.

وی خاطرنشان کرد: آب اگر چه می‌تواند خطرناک باشد، اما برای اکثر کودکان معنی سرگرمی، بازی و مخاطره را دارد یک کودک ممکن است در چند سانتیمتر آب، در ته یک سطل آب، وان حمام و … غرق شود، بدون اینکه والدین متوجه این موضوع شوند.

قاسم‌زاده تاکید کرد: اکثر کودکان آب را دوست دارند و با آب بازی می‌کنند که والدین باید در این زمینه محتاط بوده و هیچ‌گاه کودکان خود را به تنهایی در کنار آب رها نکنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *