سه شنبه، ۰۸ فروردین ۹۶ - ۰۷:۵۳
مزارع برنجی که همه ساله بوم نقاشی کشاورزان ژاپنی می‌شوند

مزارع برنجی که همه ساله بوم نقاشی کشاورزان ژاپنی می‌شوند! خلاقیتی بود که توسط یک فرد باهوش باعث شد تا سالانه بیش از…

مزارع برنجی که همه ساله بوم نقاشی کشاورزان ژاپنی می‌شوند! خلاقیتی بود که توسط یک فرد باهوش باعث شد تا سالانه بیش از ۲۰۰ هزار گردشگر را به این روستا بکشاند. این در حالی بود که سال قبل روستای کوچک ایناکادیت در ژاپن هیچ توریست و گردشگری به آنجا قدم نمی گذاشت چرا که جاذبه خاصی برای جذب توریست ها در آن نبود. با میهن پست همراه شود.

داستان این که چه اتفاقی افتاد تا مزارع برنج یک روستا در ژاپن همه ساله بوم نقاشی کشاورزان شود، این گونه بود که سراسر این روستا را زمین های کشاورزی برای کشت برنج و باغ های میوه فرا گرفته بود و اکثر روستاییان هم به کشاورزی مشغول بودند و مهم تر از همه مردم این روستا از ورود گردشگر و تاثیرات اقتصادی ناشی از حضور آن ها بی بهره بودند تا اینکه فرد باهوشی به نام کوییچی هانادا راهی برای جذب گردشگران به این روستا پیدا می کند که امروز زبانزد جهانیان شده است.

کوییچی هانادا خلاق که یک علم روستایی است ، پس از ماه ها تحقیق و فکر، کودکان زیادی به صورت یک پروژه کلاسی به مزارع برنج کشاند و آن ها را طبق نقشه ای که از قبل طراحی کرده بود به کاشتن دو نوع بذر خاص برنج و گیاه کلزا مشغول کرد.

کاری که این مرد معلم خلاق انجام داده بود برای اولین بار و پس از ماه ها که بذرها جوانه زده و رشد کردن به روشنی و در قالب تصاویری شکفت انگیز نمایان شد و نتیجه ای که بعدها به دست آمد درست همانند آن چه را که شما در تصاویر می بینید، برای وی و مردم روستا نیز باورنکردنی و خارق العاده بود.وی توانست از همان سال به بعد مزارع برنج کشاورزان ژاپنی را به بوم نقاشی بدل کند تا در حال حاضر سالانه بیش از ۲۰۰ هزار توریست برای دیدن نقاشی های غول پیکیر برنجی به منطقه آئوموری توکوهو سفر می کنند.

منبع: kotaku

یک دیدگاه برای “مزارع برنجی که همه ساله بوم نقاشی کشاورزان ژاپنی می‌شوند”

  1. پوپک گفت:

    چه سلیقه باحالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.