شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۳

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان،ˈحسین صمدیˈ روز شنبه دربازدید فرماندار اردل و مدیرکل دامپزشکی استان از رودخانه های سبزه…

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان،ˈحسین صمدیˈ روز شنبه دربازدید فرماندار اردل و مدیرکل دامپزشکی استان از رودخانه های سبزه کوه وکارون، با تاکید بر حفظ حریم و بستر رودخانه ها و جلوگیری از تخریب جاده مجاور رودخانه کارون (دسترسی بالد به کاوند)به صاحبان مزارع شیلاتی غیرمجاز این منطقه هشدار داد.

وی گفت: شیلات داران غیرمجاز این منطقه در اسرع وقت نسبت به جمع آوری تاسیسات ایجاد شده در بستر رودخانه اقدام وبرای دریافت مجوزهای لازم به مدیریت شیلات و شرکت آب منطقه ای استان مراجعه کنند.

صمدی تاکید کرد: مطابق قانون، از طریق مراجع قضایی با مزارع فاقد مجوز در بستر رودخانه ها برخورد می شود و خسارات وارده به بستر رودخانه و جاده مجاور از صاحبان این مزارع دریافت می شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان افزود: برای کنترل سیلاب و هدایت ایمن آن به رودخانه و جلوگیری از بروز خسارت به منازل مسکونی و اراضی کشاورزی مسیل روستای دوپلان ساماندهی می شود.

صمدی، سامان دهی مسیل روستا دوپلان را با احداث کانالی به طول 73 متر، ارتفاع 3.1 متر و ضخامت 70 سانتیمتر با مصالح سنگ و سیمان در ساحل چپ رودخانه سبزه کوه و در محدوده روستای دوپلان با هزینه ای معادل یک میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد حواث غیرمترقبه توسط شرکت آب منطقه ای استان عنوان کرد.

شهرستان اردل در فاصله حدود 90 کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده و از مهمترین مراکز تولیدات شیلاتی استان است.

7360/558/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.