شنبه، ۲۵ بهمن ۹۳ - ۰۷:۳۲

به گزارش میهن پست – مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی جزئیات نحوه بازکردن مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را اعلام کرد. براین…

به گزارش میهن پست – مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی جزئیات نحوه بازکردن مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را اعلام کرد. براین اساس اسامی سه نفر اول برنده این مزایده محرمانه خواهد ماند تا استعلام های لازم انجام شود.
جعفر سبحانی درخصوص اطلاعیه جدید سازمان خصوصی سازی درباره ساختمان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس توضیح داد: از قبل قرار بر این بوده که فدراسیون فوتبال با قیمت مناسب 3،4 سال قبل این دو ساختمان را در اختیار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قرار دهد و این اطلاعیه نیز در همین راستا صورت گرفته تا به لحاظ قانونی مشکل خاصی در آینده پیش نیاید.

وی اضافه کرد: خریدار به نوعی قائم مقام باشگاه محسوب شده و به طور مستقیم با فدراسیون فوتبال در این باره مذاکره خواهد کرد. البته ما قبلا توضیحات لازم را در این باره داده ایم اما خواستیم بار دیگر تاکید کنیم تا اگر در آینده مشکلی برای خریدار ایجاد شد عنوان کرده باشیم که از قبل به لحاظ قانونی کارها را پیش برده ایم و مسئولیتی در آینده پیش نیاید.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که آیا توافقات لازم در این باره با فدراسیون فوتبال صورت گرفته است بیان کرد: بله، این گونه است و قرار بر این شده تا فدراسیون فوتبال قیمت ساختمان ها را به طور مناسب و براساس 4 سال قبل در نظر بگیرد و به متقاضیان بفروشد. اما اینکه این ساختمان ها چقدر قیمت گذاری خواهند شد نیاز به مذاکره و هماهنگی دارد تا واقعا براساس قیمت چند سال قبل فروخته شود. در هر صورت این موضوع تازه ای نیست و ما تنها برای محکم کاری مراحل قانونی این اطلاعیه رسمی را صادر کردیم تا خریدار در آینده حرف خاصی در این زمینه نتواند مطرح کند.

سبحانی درباره آخرین زمان ارسال بسته های درخواستی متقاضیان و نیز باز کردن پاکت آنها گفت: آخرین فرصت برای ارسال درخواست ها آخر وقت فرداست و براساس برنامه ریزی که صورت گرفته است راس ساعت دو بعد از ظهر دوشنبه 27 بهمن ماه در محل سازمان خصوصی سازی پاکت ها باز خواهد شد.

وی درباره اینکه گفته می شود این پاکت ها با حضور دوربین های تلویزیونی و پخش مستقیم بازخواهد شد گفت: به طور کل ما برای امور واگذاری و مزایده یک گروه مزایده داریم که متشکل از نماینده دیوان محاسبات، نماینده سازمان بازرسی، نمایندگان سازمان خصوصی سازی و … هستند ولی استقلال و پرسپولیس به لحاظ امنیتی که در جامعه دارند شرایط تازه ای را ایجاد کردند که ما در تلاش هستیم 20 دقیقه اول مراسم را با حضور نماینده رسانه ها برگزار کرده و پس از آن همه چیز محرمانه خواهد شد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در این باره افزود: برای اینکه افکار عمومی در جریان قرار گیرند ما بخش اول مراسم را با حضور رسانه ها برگزار می کنیم اما طبق قانون زمان باز شدن پاکت ها کامل محرمانه بوده و هیچ فرد غیر مسئولی نمی تواند در جلسات حضور داشته باشد. ضمن اینکه ما بر خلاف مزایده های قبلی که برنده را اعلام می کردیم این بار نام افراد متقاضی و پیشنهادهای برتر را اعلام نمی کنیم چراکه باید به لحاظ اهمیت کار افراد از اهلیت لازم برخوردار باشند.

سبحانی ادامه داد: به همین منظور ما نام سه نفری که بالاترین پیشنهاد را داده باشند را به طور محرمانه در اختیار مسئولان مربوطه یعنی وزارت ورزش، دادگستری و بانک مرکزی قرار می دهیم تا پیشینه افراد به لحاظ ورزشی، سوء پیشینه و نیز مسائل بانکی مورد تایید نهایی قرار گیرند و پس از آن در یک مراسم به طور رسمی نام فرد برنده اعلام خواهد شد برای اینکه با آبروی افراد بازی نشود ما نام وی را روز دوشنبه اعلام نمی کنیم چرا که ممکن است به هنگام استعلام ها آنها مورد تایید قرار نگیرند که برای حفظ آبرویشان همه چیز محرمانه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه تا روز دوشنبه هیچ صحبتی درخصوص میزان استقبال یا تعداد متقاضیان خرید این دو باشگاه مطرح نخواهد شد در خصوص اینکه چه فشارهایی بر سازمان خصوصی سازی در این باره وجود داشته است تصریح کرد: آقای پوری حسینی در نشست خبری نیز عنوان کرد که مشکلاتی در این باره وجود داشته است و فکر می کنم یک درد و دل نامه را به هنگام نشست خبری اعلام رسمی خریداران دو باشگاه خواهند داشت. دشواری های زیادی در سال های اخیر درباره خصوصی شدن این دو باشگاه وجود داشته چراکه عده ای مخالف این کار بوده و موانعی در این راه وجود داشت که تا به حال تأمل کرده ایم و فعلا هم تا زمان بازگشایی پاکت ها هیچ حرفی به میان نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.