شنبه، ۲۹ آبان ۹۵ - ۰۸:۴۵
مزدا CX-5 2017

مزدا CX-5 2017 شاسی بلندی لوکس از کشور چشم بادامی ها در حالی به نمایشگاه خودرو ۲۰۱۶ لس‌ آنجلس می رود که کمپانی مزدا…

مزدا CX-5 2017 شاسی بلندی لوکس از کشور چشم بادامی ها در حالی به نمایشگاه خودرو ۲۰۱۶ لس‌ آنجلس می رود که کمپانی مزدا این روزها از مدلی به نام CX-5 رونمایی کرده است که یک خودروی کراس‌اور کامپکت تلقی می‌شود و ریشه‌ی طراحی آن به سال ۲۰۱۳ باز می‌گردد. این خودرو در ظاهر تغییراتی داشته که زبان طراحی آن را به سمت کمپانی KODO نزدیک می‌کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

مزدا CX-5 2017 مجهز به پیشرانه‌های ۲، ۲٫۲ و ۲٫۵ لیتری است که همراه با جعبه دنده خودکار و یا دستی عرضه می‌شوند. این نسل از پیشرانه‌ها به خانواده‌ی اسکای‌ اکتیو(Skyactive) مزدا تعلق دارند؛ فناوری به‌کار رفته در این پیشرانه‌ها کمی قدیمی و مصرف سوخت آن‌ها بالاتر از حد انتظار است.

در مورد پیشرانه‌های دیزلی مزدا CX-5 2017 کمپانی مزدا اعلام کرده است که حداکثر تلاش خود را برای گرفتن بازدهی بالاتر در این پیشرانه‌ها کرده است. مدل‌های ۲و ۲٫۵ لیتری دیزلی این شاسی‌بلند پلاگین هیبریدی، از توان ۱۵۵ و ۱۸۴ اسب‌بخاری بهره‌مند هستند. به‌هر حال هنوز تا اعلام مشخصات دقیق و قطعی این خودرو، زمان باقی مانده است و باید منتظر نتایج نهایی از این محصول ژاپنی باشیم.

با این حال و با توجه به وضعیت پیشروانه این خودرو برآورد سازمان حفاظت محیط زیست امریکا برای مصرف سوخت مدل‌های CX-5 در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر، ۹/۸ لیتر، در جاده ۷/۸۴ لیتر و به‌صورت ترکیبی ۹/۰۵ لیتر است.

بد نیست بدانید که محل تست این خودرو، جاده‌های کوهستانی ایالت کلرادوی امریکا و تپه‌های با شیب تُند بوده که محل مناسبی برای آزمایش یک کراس‌اور کوچک است. با این که اندکی کمبود قدرت در برخی جاها احساس می‌شد، ولی برای اکثر خانواده‌ها که در جاده‌های صاف از آن استفاده می‌کنند، CX-5 می‌تواند قدرت زیادی در بیشتر شرایط رانندگی فراهم کند.

مزدا CX-5 2017 شاسی بلند در شهر شبیه به یک وسیله نقلیه کوچک عمل می‌کند و شخصیتی اسپرتی دارد. برای رانندگی روزانه شهری، دینامیک رانندگی موجود در این مدل، بهتر از هر کراس‌اور کوچک دیگری است. در پیچ‌های تُند کوهستانی، CX-5 قابلیت‌های مناسبی در پیچیدن به‌عنوان خودرویی حاضر در این کلاس نشان می‌دهد. سیستم فرمان، ترمزها و تعلیق بیشتر از این که برای راحتی بیشتر تنظیم شده باشند، حالت اسپرت پیدا کرده‌اند.

در پایان و قبل از مشاهده تصاویری زیبا از مزدا CX-5 مدل ۲۰۱۷ باید گفت که قابلیتی که این شاسی بلند را از سایر کراس‌اورهای کوچک متمایز می‌کند، دینامیک رانندگی آن است. CX-5 دارای شخصیتی با لذت و هیجان رانندگی است که با دقت فرمان و هندلینگ اسپرتی همراه است.

2 دیدگاه برای “مزدا CX-5 2017 شاسی بلندی لوکس از کشور چشم بادامی ها + عکس”

  1. شیرین گفت:

    چه مزداییه

  2. منجم گفت:

    مصرف سوختش زیاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.