جمعه، ۱۸ مهر ۹۹ - ۱۲:۳۹
مزدا MX-30

مزدا MX-30 چندی پیش بصورت رسمی در کشور ژاپن معرفی شد و ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم تا به…

مزدا MX-30 چندی پیش بصورت رسمی در کشور ژاپن معرفی شد و ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه شوید.

کراس‌اوور MX-30 در اروپا به‌صورت تمام الکتریکی عرضه می‌شود اما حالا این ماشین در ژاپن با پیشرانهٔ بنزینی هیبریدی خفیف معرفی شده است. این قوای محرکه از یک پیشرانهٔ ۲ لیتری تنفس طبیعی اسکای‌اکتیو به همراه یک موتور الکتریکی کمکی ۵.۱ کیلوواتی و باطری ۲۴ ولتی تشکیل شده است. سیستم هیبریدی خفیف می‌تواند اندکی به توان موتور بنزینی اضافه کند و شتاب خودرو را بهبود بخشد اما مطمئناً هرگز در حد موتور ۱۰۴ کیلوواتی و باطری ۳۵۵ ولتی نسخهٔ تمام الکتریکی MX-30 نیست.

البته مزدا سال آینده نسخهٔ تمام الکتریکی MX-30 را هم در ژاپن عرضه خواهد کرد اما صرفاً به‌صورت اجاره‌ای. در مورد عرضهٔ نسخهٔ هیبریدی خفیف این خودرو در بازارهای خارج از ژاپن اما هنوز هیچ حرفی زده نشده هرچند که به نظر می‌رسد این مدل بتواند در خارج از بازار خانگی هم موفق باشد. در همین حال، مزدا حداقل فعلاً برنامه‌ای برای عرضهٔ هیچ‌کدام از دو مدل الکتریکی و هیبریدی خفیف MX-30 در بازار ایالات‌متحده ندارد.

قیمت نسخهٔ هیبریدی خفیف MX-30 در ژاپن از ۲.۴۲ میلیون ین معادل ۲۲,۹۰۰ دلار آغاز می‌شود و نهایتاً به ۳.۳۹ میلیون ین معادل ۳۲,۱۰۰ دلار می‌رسد. این کراس‌اوور کوچک در دو نسخهٔ محرک جلو و چهارچرخ محرک ارائه می‌شود و انتظار می‌رود مزدا بتواند سالانه بیش از ۱۲ هزار دستگاه از آن‌را در بازار خانگی به فروش برساند.

باهم در میهن پست تصاوری از مزدا MX-30 را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *