مسئولان برای رفع مشکلات جانبازان و ایثارگران قدم بردارند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدامین غفاری در خطبه های این هفته نماز جمعه لامرد ضمن قرآئت آیاتی از سوره فصلت و دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: دنیا و آخرت خود را با تقوای الهی تضمین کنیم چرا که از زمان بعثت تا کنون در بعد فردی، تقوا و منش اجتماعی هشدار و راهنمایی هایی بوده که اگر این ها به فعلیت برسد بهشت آخرت را در دنیا خواهیم دید.

وی افزود: اولین قدم در تحقق تقوا، میزان تبعیت از آیات خدا با نگاه عمیق معناگرا، تفکر و تدبر است و فطرت حرکت به سوی نیکی را تأیید می کند.

امام جمعه موقت لامرد ماه های رجب، شعبان و رمضان را فرصت مناسب برای حرکت به حسنات دانست و به نمازگزاران توصیه کرد: با مداومت برخواندن مناجات و صلوات شعبانیه بعد از هر نماز فرصت مناسبی برای حرکت و رسیدن به تقوای الهی است.

امام جمعه موقت لامرد همچنین  با اشاره به مناسبات و رویداد های هفته و همزمانی با ولادت دو امام معصوم و حضرت ابوالفضل(ع)، توجه به جایگاه ایشان را نیز راهی مهم برای رسیدن به تقوا دانست و تأکید کرد: به همان اندازه که برای این ائمه عزاداری می شود به همان اندازه نیز باید در مجالس شادی آنها حضور داشت و جایگاه آنان را درک کرد چرا که این ائمه شناسنامه حقیقی ما هستند.

حجت الاسلام غفاری در توصیه ای دیگر توجه به جانبازان و ایثارگران و حل مشکلات آنان را وضیفه مردم دانست و از مسئولین خواست که جهت رفع مشکلات آنها قدمی برداشته و مقام آنان را ارج نهند.

امام جمعه موقت لامرد در پایان با یادآوری 14 خرداد، رحلت امام خمینی(ره) و حماسه 15 خرداد و اعلام این روز به عنوان عزای عمومی برای همیشه توسط امام خمینی(ره) را امری مهم دانست که مستلزم تحقیق درباره این روز استراژیک در تاریخ جمهوری اسلامی توسط  علما و نویسندگان است.

وی مطالعه صحیفه امام خمینی(ره) را نیز به همگان برای پر رونق کردن جامعه توصیه کرد.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*