یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی ظهر یکشنبه در گردهمایی ائمه جماعات و روحانیون مستقر در قم که در…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی ظهر یکشنبه در گردهمایی ائمه جماعات و روحانیون مستقر در قم که در سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین دغدغه های پیامبر اسلام(ص) مهجوریت قرآن بود و چون قرآن از عترت جدا نیست مهجوریت عترت نیز مطرح شده است که باید برای رفع آنها تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه باید قدر انسان‌هایی چون حجت الاسلام قرائتی را که سال‌ها به تدریس قرآن پرداخته‌اند را دانست، گفت: اگر انسان با قرآن و عترت گره بخورد و در مسیر ارائه فرایض الهی قدم بردارد خداوند هم او را یاری خواهد کرد.

امام جمعه قم با بیان اینکه گاهی اشخاصی در اموری متصدی می‌شوند که به آن کار آشنایی ندارند، افزود: کسانی که امروز در امر زکات فعالیت می‌کنند باید نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشند و از آیات زکات مطلع باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هر دولتی با روی کار آمدن خود نیروهای باتجربه دولت قبلی را کنار می‌گذارد، تصریح کرد: این کار درستی نیست و باید از نیروهای با تجربه استفاده کرد.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه باید در تمام امور خصوصا زکات از همه نیروهای موجود استفاده کرد، ادامه داد: اگر کسی در مسؤلیتی که بر عهده دارد مرتکب خطا شود باید با او برخورد شود و هرگز دانه درشت‌ها خیال نکنند که در برابر خطاهای خود نظام از آنها حراست می‌کند.

وی خطاب به مأمورین زکات ابراز کرد: باید با مردم مهربان و مؤدب رفتار کنید و هرگز نباید از خود اجتهاد کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.