چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۷:۳۲

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: امروز مسؤولیت خطیری برای حفظ و ترویج فرهنگ ناب اسلام داریم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: امروز مسؤولیت خطیری برای حفظ و ترویج فرهنگ ناب اسلام داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، جعفر عسگری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از فرهنگ عاشوراست، اظهارکرد: ماهیت انقلاب اسلامی ایران، فرهنگی است و به دلیل تبعیت مردم از این فرهنگ موجب پیروزی در عرصه‌های گوناگون شده است.

وی افزود: شعار امسال در روز 13 آبان “هیهات من الذله” است و اگر خواهان ماندگاری و استقلال هستیم باید از این شعار پیروی کنیم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: باید مذاکره با آمریکا و استکبار با عزت باشد، نه آنکه برای رفع نیازهای مادی عزت خود را نادیده بگیریم. باید در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستاد.

عسگری اضافه کرد: اکنون به نام اسلام، اسلام را قربانی می‌کنند و سر می‌برند. این کار همچون کربلاست. راه‌اندازی داعش و طالبان به این دلیل است که از فرهنگ عاشورایی جلوگیری کند، زیرا منافع مادی استکبار در خطر می‌افتد و گرایش به اسلام ناب و شیعه برای آن‌ها خطرناک است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی داعش برای جلوگیری از فرهنگ ناب اسلامی است، تصریح کرد: مسؤولیت خطیرتری داریم تا فرهنگ ناب اسلام را حفظ و ترویج کنیم. باید مواظب توطئه‌های آمریکا و صهیونیست باشیم چراکه دارند اسلام را به نام اسلام سر می‌برند. داعش و امثال او، نه فقط شیعه بلکه سنی‌ها را هم از بین می‌برند و نمونه این رخداد را می‌توان در تاریخ برآمدن حکومت آل فهد دید.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: استکبار، داعش را تجهیز می‌کند و داعش اهل تشیع و تسنن را تکفیر و با صهیونیست‌ها هم پیمان می‌شود.

عسگری با اشاره به جمله امام(ره) در مورد عاشورا، اظهار کرد: جمله امام که هر روز عاشوراست، یک دستور است و همه باید این نهضت را ادامه و دستور را اجرا کنیم، تا استقلال و ماندگاری ما حفظ شود و ایستادگی خود را نشان دهیم. البته در طول 36 سال گذشته، ملت ایران ثابت کرده که با تقدیم شهدا ایستادگی و پایداری نیرومندی دارد.

وی با بیان اینکه شعار محوری روز 13 آبان سال جاری “هیهات من الذله” است، افزود: شهدایی که ایران تقدیم انقلاب اسلامی کرد، سند گویای فرهنگ عاشورایی است. همه حرکت‌های 13 آبان در تقابل با استکبار بوده است و به همین دلیل این شعار نیز امسال انتخاب شده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به برنامه‌های 13 آبان سال جاری، ادامه داد: 10 کمیته در سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان تعیین شده که در آن‌ها با نهادهایی همچون آموزش و پرورش، دانشگاه، صدا و سیما و حوزه علمیه همکاری می‌شود.

عسگری با برشمردن برنامه‌های 13 آبان در سال جاری، اضافه کرد: کمیته‌های برنامه ریزی، تشکل‌های مردمی، هیئات مذهبی، مساجد و پشتیبانی و ارزیابی از جمله کمیته‌های فعال در مراسم 13 آبان هستند.

وی اظهار کرد: در روز 11 آبان راهپیمایی از میدان فیض تا گلستان شهدا انجام می‌شود. همچنین در این مراسم از خانواده شهدا تجلیل و بیانیه‌ای نیز از طرف دانش آموزان صادر می‌شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: در مراسم امسال دو شهید به وسیله دانش آموزان تشییع می‌شوند که نام‌های آن‌ها عبارتند از حسن عباسی تودشکی و سید ابوالقاسم معین‌الدینی از شهدای عالی‌قدر ایران هستند.

عسگری اضافه کرد: در شهرستان‌ها اکثر برنامه‌ها در روز 11 آبان و عاشورا برگزار می‌شود. در اصفهان نیز در روز عاشورا با حضور هیئات مذهبی در میدان امام (ره) برنامه‌های خود را برگزار می‌کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *