چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۵

در شرایطی که کشورهای اسلامی و همه مردم مسلمان جهان با استقبال از ماه مبارک رمضان به حضور و بهره‌مندی از میهمانی خداوند…

در شرایطی که کشورهای اسلامی و همه مردم مسلمان جهان با استقبال از ماه مبارک رمضان به حضور و بهره‌مندی از میهمانی خداوند در این ماه پرداخته و بر سر خوان نعمت الهی ایام روزه‌داری را آغاز کرده‌اند، مردم درد کشیده عراق و سوریه و فلسطین با دشوارترین شرایط مواجه و در جریان یک فاجعه خطرناک انسانی هستند.

نمایندگان مجلس رسالت خود می‌دانند در ایجاد وفاق و همدلی و فراهم آوردن زمینه‌های قانونی و کارآمدتر شدن نظام اجرایی، قضایی و همچنین تقنینی بکوشند و از همه دست اندرکاران امور مختلف کشور در بخش‌های گوناگون اعم از عمومی و خصوصی می‌خواهیم تا با درک شرایط تاریخی و حساس کشور از موجودیت توام با عزت و رفاه ملت عدالتخواه و مقاوم خود که همواره از طرف استکبار جهانی تهدید شده و می‌شود به طور بایسته دفاع نمایند.

حتی قانون‌شکنان حرفه ای نیز در ظاهر به رعایت اعتدال تاکید می‌کنند. رعایت اصل اعتدال مورد قبول همگان است و مسئولان باید با التزام عملی نسبت به این اصل با پاسداری از حقوق ملت کشور در مقابله با بسط افراطی گری و خونریزی در داخل و خارج کشور، با ظرافت کامل عمل کنند و نباید اجازه دهیم چهره نورانی و رحمانی اسلام ناب با برداشت‌های متحجرانه و رفتارهای خودسرانه و به ویژه خون‌ریزی‌ها مشوه گردد.

مدیریت جهادی مسئولان و مشارکت جدی مردمی استراتژی حیاتی برای توسعه ملک و ملت است و بی‌تردید توجه به رفع مشکلات معیشتی مردم و جلوگیری از باب شدن هزینه‌های نامناسب بر دوش ملت که توصیه همیشگی رهبری است باید وجه همت عموم صاحب منصبان کشور قرار گیرد و در این راه لازم است با تقویت وحدت ملی و انسجام داخلی هم در مورد به بارنشستن توافق با گروه 1+5 و هم در خصوص توجه به لزوم تولید بیشتر ثروت، مجدانه، اهتمام لازم به عمل آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.