سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۳۵

به گزارش شامگاه دوشنبه روابط عمومی آب منطقه ای چهارمحال وبختیاری، مدیرکل دفتر مدیریت حوضه های آبریز فلات مرکزی شرکت مدیریت منابع آب…

به گزارش شامگاه دوشنبه روابط عمومی آب منطقه ای چهارمحال وبختیاری، مدیرکل دفتر مدیریت حوضه های آبریز فلات مرکزی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: با توجه به وجود دو حوضه کارون و زاینده رود در این استان بایستی مدیریت این حوضه با مشارکت ذینفعان صورت گیرد.

ˈمهرزاد احسانیˈ مدیریت حوضه های آبریز را مهم و حساس دانست و افزود : اکنون در بیش از 90 کشور جهان ، مدیریت حوضه ای به روشهای مختلف با مشارکت تمامی ذینفعان انجام می شود.

وی ادامه داد: باید برای هر حوضه آبی طرح جامعی با رعایت ملاحظات محیط زیست و توسعه محور منابع آب در دستور کار قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری نیز با تاکید بر رعایت قانون و موازین کارشناسی در اجرای طرح های انتقال آب بین حوضه ای، یادآور شد: پیگیری های لازم برای تحویل گیری نیروگاه کوهرنگ در استان در دست انجام است.

دکتر ˈحسین صمدیˈ اضافه کرد: با هدایت درآمد حاصل از نیروگاه کوهرنگ در طرح های مطالعه شده نیروگاه های ابی استان ، می توان در این زمینه تحول موثری ایجاد کرد.

وی افزایش بهره وری اقتصادی آب را از اهم برنامه های آب منطقه ای استان اعلام کرد و گفت: با تحقق این برنامه، زمینه توسعه پایدار در استان فراهم می شود.

در ادامه این نشست دیدگاه های کارشناسی در خصوص حوضه آبی زاینده رود به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

استان چهارمحال وبختیاری با حدود 10 درصد از سهم بارش های کشور سرچشمه دو حوزه آبریز کارون و زاینده رود است.

/558/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *