چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۳

به گزارش ایرنا، مشکلات زیرساختی طرح های فولادی بافق از جمله آب، برق و گاز از جمله مواردی بود که در نشست بررسی…

به گزارش ایرنا، مشکلات زیرساختی طرح های فولادی بافق از جمله آب، برق و گاز از جمله مواردی بود که در نشست بررسی مشکلات طرح فولاد بافق بر آنها تاکید شد.

مدیر عامل مجتمع معدنی و صنعتی فولاد این شهرستان هم خواستار رفع مشکلات مطروحه برای زمان بندی اجرای کارخانه نورد میلگرد فولاد این شهرستان شد.

فرماندار بافق در این نشست با تاکید بر ضرورت تسریع در احداث صنایع جوار معدنی بافق، در خصوص رفع موانع و پیگیری حل مشکلات اجرای طرح فولاد و احداث کارخانه نورد میلگرد قول مساعد داد.

ˈسید مهدی طلای مقدمˈ با اشاره به اتمام ذخایر سنگ آهن معادن بافق در آینده نه چندان دور تصریح کرد: ایجاد صنایع جوار معدنی و تکمیل چرخه فولاد بافق برای اشتغال پایدار و توسعه عمران و آبادانی این شهرستان همواره در اولویت بوده و هست.

وی همچنین بر رفع مشکلات زیرساختی طرح های فولادی تاکید و خواستار زمان بندی اجرای کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق شد.

مدیر عامل شرکت مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق هم در این نشست گفت: با هدف تکمیل زنجیره تولیدات فولاد خود کارخانه نورد میلگرد در این شهرستان احداث شده است.

ˈسید محسن ابویی ˈ با اشاره به آغاز نصب تجهیزات کارخانه نورد فولاد بیان کرد: محصول نهایی این واحد، انواع میلگرد از سایز هشت تا 32 است و ظرفیت تولید سالانه این کارخانه به 550 هزار تن می رسد.

وی شهرستان بافق را دارای ظرفیت های مناسب سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن دانست و از دولت تدبیر و امید خواستار همکاری و مساعدت هر چه بیشتر با بخش خصوصی برای تسریع در اجرای پروژه فولاد این شهرستان شد.

ابویی، عملیات اجرایی ساخت کارخانه نورد میلگرد و خرید تجهیزات آن را از اواخر سال 1391 اعلام کرد و افزود: کارخانه 550 هزار تنی نورد میلگرد فولاد بافق بیش از 55 درصد پیشرفت دارد که با راه اندازی آن زمینه اشتغال بیش از یکهزار و 500 نفر فراهم می شود.

بافق با دارا بودن یک سوم ذخیره سنگ آهن کشور، در فاصله 110کیلو متری یزد قرار دارد و طرح های جوار معدنی آن از قبیل آگلو مراسیون، گندله سازی و کارخانه یک میلیون تنی فولاد آغاز شده و به طور متوسط بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.ک2

7543/650

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.