یکشنبه، ۰۱ دی ۹۸ - ۰۷:۰۸
مسابقه دادزدن زنان در اندونزی

مسابقه دادزدن زنان در اندونزی در حالی برگزار می شود که ده‌ها زن اندونزیایی در جاکارتا، پایتخت این کشور دور هم جمع شده…

مسابقه دادزدن زنان در اندونزی در حالی برگزار می شود که ده‌ها زن اندونزیایی در جاکارتا، پایتخت این کشور دور هم جمع شده و این مسابقه عجیب را برگزار می کنند .

در مسابقه دادزدن زنان در اندونزی، به هر شرکت کننده روی استیج به مدت ۵ دقیقه فرصت می‌دهند تا با صدای بلند درباره موضوعاتی مانند سلامت، آموزش و نگهداری کودکان و در مقابل گروهی از مردم به توصیه و نصیحت بپردازد.

ده‌ها زن اندونزیایی در مسابقه مسابقه دادزدن زنان در جاکارتا، پایتخت این کشور شرکت‌ کردند. در این مسابقه، به هر شرکت کننده روی استیج به مدت ۵ دقیقه فرصت می‌دهند تا با صدای بلند درباره موضوعاتی مانند سلامت، آموزش و نگهداری کودکان و در مقابل گروهی از مردم به توصیه و نصیحت بپردازد.

این شرکت‌کنندگان که اغلبشان زنان خانه‌دار هستند از مردم بتاوی ساکنان اصلی شهر به شمار می‌روند، آنان به صراحت و خودجوش بودن معروفند.

محمد برنامه‌ریز مسابقه دادزدن زنان در اندونزی می‌گوید:

علاوه بر قوانین الزامی در این مسابقه و محدودیت در انتخاب موضوعات، شرکت کنندگان نباید از کلمات زشت استفاده نموده و یا انگشت اشاره خود را به سوی کسی نشانه بروند.

توضیح بیشتر این که در مسابقه دادزدن زنان در اندونزی ، برای آشنا کردن مردم با آداب و رسوم ساکنان بتاوی است و برنده، جایزه‌ای به مبلغ ۱/۵ میلیون روپیه معادل ۱۰۷ دلار دریافت خواهد کرد.

در این مسابقه جملات مورد استفاده در این مسابقه همان جملات و ضرب‌المثل‌هایی است که در زندگی روزمره استفاده می‌کنند.

این رقابت به عنوان بخشی از یک جشن به میزبانی منطقه کامپونگ ملیایو برگزار می‌شود و برای نخستین‌بار در شهر پرجعیت با ۱۰ میلیون سکنه برگزار شد و یک زن خانه‌دار به نام سولیستیاوی یکی از ۳۲ شرکت کننده مسابقه می‌گوید قبل از بالا رفتن از سکو، ساعت‌ها در خانه و روبروی آینه تمرین کرده‌ است.

سولیستاوی ۴۳ ساله بر این باور است این جشن حاوی پیام‌های آموزنده و بسیار مهم است، زیرا بسیاری از بچه‌های آنجا به مدرسه نمی‌روند و والدین نیز آن‌ها را به مدرسه رفتن ترغیب نمی‌کنند.

با هم در میهن پست تصاویری از مسابقه دادزدن زنان در اندونزی را تماشا می کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.