جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۴

رییس روابط عمومی راه آهن شمال شرق گفت: مسافران قطار تهران – مشهد که پنجشنبه شب در ایستگاه ˈامروانˈ دامغان دچار سانحه شد…

رییس روابط عمومی راه آهن شمال شرق گفت: مسافران قطار تهران – مشهد که پنجشنبه شب در ایستگاه ˈامروانˈ دامغان دچار سانحه شد با قطار دیگری عازم مشهد شدند.

به گزارش ایرنا، مرتضی عرب حجی، سحرگاه جمعه افزود: مسافران ابتدا با اتوبوس به ایستگاه راه آهن دامغان منتقل شدند و در مسجد ایستگاه اسکان یافتند. سپس ساعت 3 و 20 دقیقه بامداد جمعه با قطار مسافربری دیگر عازم مشهد شدند.

ساعت 22 و 10 دقیقه پنجشنبه شب یک قطار مسافربری مسیر تهران به مشهد با قطار باری متوقف در ایستگاه امروان دامغان در استان سمنان برخورد کرد. این قطار با 340 مسافر ساعت 17 دیروز (پنجشنبه) از تهران عازم مشهد شد.

عرب حجی، با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کمیسیون سوانح راه آهن شمال شرق در حال بررسی است، افزود: در این حادثه یک تن کشته و 12 تن دیگر مصدوم شدند.

وی گفت: هشت تن از آنها به بیمارستان ولایت دامغان و چهار تن دیگر نیز به دلیل شدت آسیب دیدگی برای درمان به بیمارستان سمنان منتقل شدند.

محمود عامری رییس اورژانس 115 شاهرود نیز گفت: مردی 35 ساله از مسافران قطار در این حادثه دچار قطع عضو از ناحیه بازوی دست چپ شده که برای درمان به بیمارستان ولایت دامغان منتقل شد.

وی، لکوموتیوران قطار مسافربری را یکی از کشته شدگان این سانحه اعلام کرد.

پیش از این، «ناصر چرخ ساز» معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به ایرنا گفته بود تا نیمه شب پنجشنبه گروه های تخصصی امدادرسان اعزامی هلال احمر به محل سانحه 30 زخمی و 2 کشته را از میان واگن های آسیب دیده بیرون آورده اند.

احمد طاهری مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان نیز آمار اولیه مجروحان این سانحه را 50 تا 60 نفر اعلام کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.