یکشنبه، ۲۳ مهر ۹۶ - ۱۲:۰۰
مسافرت با هواپیما

همه می دانند که مسافرت با هواپیما مزیت و قابلیت های خاص به خودش را دارد و در این میان راهکارهای زیادی برای…

همه می دانند که مسافرت با هواپیما مزیت و قابلیت های خاص به خودش را دارد و در این میان راهکارهای زیادی برای لذت بردن از یک مسافرت هوایی وجود دارد ٬ بخصوص اگر جز افرادی باشید که همواره مجبور هستید که به دلایل کاری به‌ طور مرتب به نقلطی از یک کشور و یا کشورهای دیگر پرواز کنید. با این حال لازم است بدانید که اطلاع اصولی خاص و به کارگیری آن می تواند مسافرت با هواپیما را بر شما آسان کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

پیش از رزرو بلیط برای مسافرت با هواپیما : زمانی که پروازی را می‌خواهید انتخاب کنید٬ برخی از مهمترین امکانات و نیازهای شما در طول پرواز قابل‌تغییر نخواهد بود. پس از این موضوع اطمینان حاصل کنید که این انتخاب‌ها٬ حساب‌شده و دقیق باشند.

مسافرت با هواپیما و انتخاب آگاهانه خط هوایی : سعی کنید خط هوایی‌ای را انتخاب کنید که خدمات دائمی در فرودگاه مبدأ به شما ارائه داده و شهرهایی را که اغلب به آن سفر می‌کنید تحت پوشش داشته باشد که مجبور به تعویض خط هوایی خود نباشید. از طرفی می‌توانید از این مسئله هم مطمئن شوید که آنها از چه ترمینال خط هوایی استفاده کرده و سرویس خدمات مشتری آنها به چه صورت است. سعی کنید به‌طور ویژه با این خط هوایی سفر کنید٬ حتی اگر دیدید پول بلیت جاهای دیگر در پاره‌ای موارد از آن ارزان‌تر است. پایبند بودن به یک خط هوایی در طولانی‌مدت باعث می‌شود در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود زیرا افرادی که جزو «مسافرهای دائمی» پرواز محسوب می‌شوند از انواع مزایا برخوردارند. ازجمله این مزایا می‌توان به لغو راحت‌تر بلیت‌ها؛ دسترسی به خدمات مشتری‌های دائمی؛ غذا و نوشیدنی رایگان اشاره کرد.

مسافرت با هواپیما

عضویت در بخش مسافر دائمی و برنامه های مربوط به پاداش ها : در حال حاضر شما به یک خط هوایی متعهد هستید و باید بیشترین استفاده را از تسهیلات آن داشته باشید. برای این کار ٬ عضویت در بخش «مسافر دائمی» بسیار ضروری است ٬ اما از طرفی باید سرویس‌هایی که به این دسته از مشتریان ارائه می‌شود را بررسی کنید که حاوی نکات مربوط به خط هوایی است. بسیاری از این سرویس‌ها شرایط دسترسی به سالن استراحت فرودگاه٬ چک کردن رایگان ساک‌ها و سایر موارد را بدون دردسر و راحت در اختیارتان می‌گذارد.

دوری از پروازهای تأخیری : اگر پروازها را به شکل آنلاین جستجو کنید ٬ هر از گاهی به این مسئله پی خواهید برد که یک پرواز اغلب با ۳۰ دقیقه تأخیر همراه است. سعی کنید همواره از این پروازها اجتناب کنید. سیستم هواپیمایی ویژگی‌های خاص خودش را دارد اما گوگِل و سایر وب‌سایت‌های مسافرتی٬ اطلاعات کافی برای پیش‌بینی برخی از این موارد را دارند.

بررسی دقیق زمان ورود و حرکت پرواز های مربوط به شما : آیا صبح زود پرواز دارید یا دیروقت در شب؟ یا شاید هم ظهر؟ اگر پروازتان بیش از ۴ ساعت طول می‌کشد٬ احتمال دارد با توجه ساعت محلی فرودگاه مقصد٬ خیلی زود یا خیلی دیر به آنجا برسید. سعی کنید حتماً برای این مسئله برنامه‌ریزی کرده و گزینه‌های غذایی را زودتر از موعد مشخص کنید.

مسافرت با هواپیما

اگر قصد سفر به آمریکا را دارید یک روز قبل از روز شکرگزاری بی خیال سفر شوید : در طی پنج سال اخیر من هرسال این کار را انجام داده‌ام و این همواره بدترین تجربه‌ی پروازی من بوده است. در روزهای نزدیک به‌ روز شکرگزاری در آمریکا تقاضا برای پرواز بسیار بالاست. هوای نامساعد هم مزید بر علت است وکارکنان مربوطه هم در این روزها بسیار بداخلاق هستند. اگر می‌توانید پرواز در این روزها را فراموش کنید.

اگر امکان پذیر است در مسافرت با هواپیما چمدان سبک ببندید : اگر چمدان زیادی همراه خود دارید٬ فرصت خوبی ست که بخواهید آنها را با شرکت حمل باری ازجمله “Fedex” با کشتی بفرستید. حمل چمدان در هواپیما بسیار عالی است٬ اما سیستم هواپیما طوری نیست که به ازای هر مسافر٬ به‌اندازه‌ی یک چمدان دستی جا داشته باشد پس به‌راحتی می‌توانید از شرکت‌های حمل بار استفاده کنید و البته خود را آماده کنید تا گیت فرودگاه چمدانتان را چک کرده یا وقتی سوار هواپیما شُدید٬ برای کابین بار بالای سرتان با دیگران به مشکل برنخورید.

به خاطر داشته باشید که امتیاز «مسافر دائمی» پرواز را داشته باشید  دیگر مشکل گذاشتن بار در کابین بالای سرتان و درگیری با دیگران را نخواهید داشت پس سعی کنید همیشه از یک خطوط هوایی استفاده کنید تا امتیازات مشتری‌های خاص شامل حال شما شود.

مسافرت با هواپیما

از وزن استاندارد چمدان های خود اطلاع داشته باشید : یک ترازوی مخصوص چمدان و یک‌بند اندازه‌گیری کوچک داشته باشید و برای ایمنی کافی آن را در ساکتان بگذارید. هنگام بسته‌بندی وسائل٬ به کارتان خواهد آمد.

وسایل ضروری برای پرواز را بسته‌بندی کنید : مثلاً وسایل موردنیاز من یک بطری آب خالی٬ یک کرم دست٬ جوراب٬ شارژر لپ‌تاپ و ماسک خواب است. فهرستی از این وسایل که می‌بینید لازم هستند را تهیه کنید.

قبل از شروع پرسه پرواز زودتر کارهای بخش امنیتی را انجام دهید : معمولاً گیت‌‌ها و ورودی‌های امنیتی یکی از خطرناک‌ترین نقاط تمام فرودگاه‌ها در جهان محسوب می‌شوند و بیشترین انفجارهای تروریستی هم در همین نقطه صورت می‌گیرد پس هرچه زودتر این کار را انجام دهید احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.

مسافرت با هواپیما

همواره پرواز خود را با موبایل چک کنید : اگر از تأخیرهای احتمالی پرواز زودتر اطلاع داشته باشید کمکتان می‌کند تا بتوانید برنامه‌هایتان را چنان‌که باید تنظیم کنید. مثلاً من به ایالات‌متحده پرواز می‌کنم و اپلیکیشن آنها دارای ویژگی جالبی است که می‌تواند شهرها و هواپیماهایی را که وارد آن می‌شوند نشان دهد. این کمکی بزرگ در پیش‌بینی تأخیرها به خاطر شرایط آب و هوایی محسوب می‌شود و می‌توان گفت این اپلیکیشن نسبت به مونیتورهایی که در فرودگاه‌ها نصب هستند٬ اطلاعات خوب و بهتری دارد.

کارهای کوچک و مهم را قبل از پرواز را انجام دهید : بطری آب‌ معدنی‌ تان را از آب پرکنید ٬ از دستشویی استفاده کرده و اگر گرسنه هستید غذایی بخورید. تمام این فعالیت‌ها در داخل هواپیما به‌مراتب از داخل فرودگاه سخت‌تر خواهد بود.

مسافرت با هواپیما

اگر چمدان دارید زودتر سوار هواپیما شوید : شاید این مسئله کمی آزاردهنده باشد اما لازم و ضروری است. یافتن فضا در کابین بارِ بالای سرتان یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که ممکن است به قیمت دعوا هم تمام شود. اگر چمدان دارید٬ سعی کنید زودتر در صف ورود به هواپیما قرار بگیرید.

[highlight]منبع[/highlight] independent

7 دیدگاه برای “مسافرت با هواپیما را با راهکارهایی ساده ، خاطره انگیز کنید ؟”

 1. باغباني گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون

 2. فرزانه گفت:

  راهنمایی عالی کردین ممنون

 3. اسماعيل گفت:

  من هربار سفر میکنم مشکل وزن چمدان دارم

 4. محمدي گفت:

  تجربه باید کرد همه اینا رو

 5. دانيار گفت:

  تا الان دوبار از پرواز جا موندم 😐

 6. رامين گفت:

  مرسی میهن 👍

 7. سحر گفت:

  من که از هواپیما میترسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.