سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۹ - ۱۲:۳۶
مستند زندگی الکس فرگوسن

مستند زندگی الکس فرگوسن و داستان مبارزه او با بیماری خونریزی مغزی اش در حالی ساخته می شود که فرزندش سازنده این مستند…

مستند زندگی الکس فرگوسن و داستان مبارزه او با بیماری خونریزی مغزی اش در حالی ساخته می شود که فرزندش سازنده این مستند خواهد بود. در ادامه این خبر را مورد بررسی قرار می دهیم.

قرار است مبارزه سر الکس فرگوسن ، سرمربی نامدار تیم فوتبال منچستر یونایتد، با خونریزی مغزی و بهبودی او در قالب مستندی که توسط پسرش ساخته می شود به نمایش درآید. دوربین پسر فرگوسن از زمان شروع مشکل مغزی پدرش که نزدیک بود باعث مرگش شود او را تا زمان بهبودی نسبی تعقیب کرده است. سرمربی سابق تیم منچستر و آبردین در ماه می ۲۰۱۸ به دنبال بیماری در منزل به بیمارستان منتقل شد. او به خاطر خونریزی مغزی به سرعت تحت عمل جراحی قرار گرفته و چند روز را نیز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان سلطنتی سالفورد در نزدیکی شهر منچستر گذراند.

مستند زندگی الکس فرگوسن

فیلم مستند گفته شده توسط جیسون فرگوسن پسر ۴۸ ساله وی ساخته شده که بیش از ۵۰ ساعت را صرف فیلمبرداری از پدرش کرده است. این پروژه به عنوان مستندی برای ادای احترام به دوران فعالیت پرافتخار الکس فرگوسن آغاز شد، مردی که از نگاه بسیاری بهترین سرمربی تاریخ فوتبال است. اما با شروع فیلمبرداری ها، فرگوسن بیمار شد و بدین ترتیب بود که جیسون تصمیم گرفت مبارزه پدرش با این بیماری و بهبودی اش را نیز در این فیلم مستند بگنجاند. این فیلم مبارزه الکس فرگوسن ۷۸ ساله با از دست دادن حافظه و همچنین عشق و حمایت همسرش کتی و خانواده اش را نشان می دهد.

جان باتسک، تهیه کننده این فیلم در صحبت با وبسایت Screen Daily در این باره چنین گفته است: «لایه ای از فیلم در مورد بهبود سر الکس است، که با تهدید از دست دادن حافظه درگیر است، حافظه ای که حافظه بزرگ ترین سرمربی فوتبالی است که تاکنون زیسته است. این داستان واقعی زندگی سر الکس از زمان بزرگ شدن در گووان در گلاسکو، دوران حرفه ایش به عنوان فوتبالیست و سرمربی فوتبال تا مبارزه اش برای بهبودی پس از خونریزی مغزی است. این یک داستان پدر- پسری است و یک داستان عاشقانه، داستان او و همسر فوق العاده اش».

مستند زندگی الکس فرگوسن

باتسک می گوید که تیم تولید این فیلم مستند می خواستند جیسون ۴۸ ساله به عنوان پسر الکس فرگوسن این فیلم را کارگردانی کند زیرا او رابطه بسیار عمیقی با پدرش داشت. وی در این باره نیز چنین تصریح می کند: «جیسون از قبل ۵۰ ساعت صوت از پدرش ضبظ کرده و پدرش به او اعتماد داشت، واقعاً به او اعتماد داشت. ما احساس کردیم اگر اطراف جیسون را با افراد باتجربه پر کنیم، او می تواند از پس این کار برآید. او کار فوق العاده ای از خود انجام داده است». انتظار می رود مستند الکس فرگوسن اوایل سال آینده میلادی منتشر شده و در سینماها نیز به نمایش درآید.

مستند زندگی الکس فرگوسن

این فیلم مستند همچنین شامل مصاحبه با بازیکنان فوتبالی است که قبلاً با فرگوسن کار کرده اند، از جمله گوردون استراکان، اریک کانتونا و رایان گیگز. سر الکس فرگوسن در می ۲۰۱۳ و بعد از ۲۷ سال حضور در مقام سرمربی منچستر یونایتد از سرمربیگری این تیم کنار رفت در حالی که در این مدت ۳۸ جام مختلف، از جمله دو مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را برای این تیم بدست آورده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.