جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۳۷

به گزارش ایرنا، ˈاحمد مسجدجامعیˈ پنجشنبه شب در این آیین با بیان اینکه هر گوشه از تهران حول محور یکی از امامزاده ها…

به گزارش ایرنا، ˈاحمد مسجدجامعیˈ پنجشنبه شب در این آیین با بیان اینکه هر گوشه از تهران حول محور یکی از امامزاده ها شکل گرفته است، افزود: منطقه شمیران تهران نیز بزرگانی را داشته و زمانی که حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به شهرری می آیند، بزرگانی در شمیران داشته ایم که از امام معصوم(ع) نقل حدیث داشته و آنها را با لقب ˈجامرانیˈ یا همان جماران امروز می شناخته اند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آب و گل و خاک تهران با محبت اهل بیت(ع) و حضرت سیدالشهدا(ع) آمیخته است، گفت: بنیان و اساس تهران بزرگی که امروز ری و شمیران را در بر می گیرد با تکایا و مجالس روضه خوانی نهاده شده است.

وی با یادآوری نامداران روضه خوانان اهل بیت(ع) افزود: بی شک نام این عزیزان در خاطرات به عنوان روح و معنای زندگی جمعی و فردی تلقی می شود که ناشی از همان نیت های پاک آنهاست.

مسجدجامعی در عین حال از زمان برگزاری تجلیل از مداحان انتقاد کرد و گفت: باید زمان برگزاری این آئین ها بازبینی و در زمان های نزدیک به مناسبت های مذهبی برگزار شود.

در ابتدای این آئین حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی از وعاظ کشور از مرحوم ˈشاه حسین بهاریˈ به عنوان سلطان چهارپایه خوانی (روضه خوانی) نام برد و درباره اهمیت وزین بودن اشعار در مداحی مطالبی را بیان کرد.

در ادامه این آئین از خانواده های شماری از مداحان اهل بیت(ع) مرحوم شده در شهرری با اهدا لوحی تجلیل شد.

1724/703 ** 2023

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *