سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۰

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، ممنوعیت روزه‌‌داری برخلاف انتظار مقامات چینی نتیجه عکس داشته و مسلمانان این منطقه با دقت بیشتری اعمال…

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، ممنوعیت روزه‌‌داری برخلاف انتظار مقامات چینی نتیجه عکس داشته و مسلمانان این منطقه با دقت بیشتری اعمال اسلامی را به جای می‌آورند.

محدودیت‌های دولت چین علیه مسلمانان ابعاد بسیاری را در برمی‌گیرد به عنوان مثال اینکه چه کسی به مسجد برود و کدام نسخه قرآن خوانده شود را هم دولت تعیین می‌کند.

بنابر گزارش‌ها، دولت چین نه‌تنها کارمندان را از روزه‌ گرفتن محروم کرده بلکه اجازه نمی‌دهد که افراد زیر 18 سال نیز وارد مساجد شوند.

علی‌رغم محدودیت‌های تحمیلی مقامات چین برای از بین بردن اسلام در این منطقه، ده‌ها مسلمان چینی شرکت‌کننده در نمازهای شبانه کاشغر، کودکان خود را نیز همراه خود به مسجد می‌برند.

غلام عباس، مسلمان چینی در این باره می‌گوید: بله، خلاف قانون است که کودکان به مسجد آورده شوند، اما به هر حال ما این کار را می‌کنیم.

عباس می‌افزاید: مکتب‌خانه‌های مساجد که به تدریس قرآن می‌پردازند نیز ممنوع شده‌اند اما این محدودیت‌های سخت علیه آزادی‌های دینی در سین‌کیانگ، خانواده‌های مسلمان را از انتقال آموزه‌های اسلام به کودکانشان بازنداشته است.

وی تاکید می‌کند: ما حتی اجازه نداریم به کودکانمان قرآن آموزش دهیم اما مخفیانه در خانه این کار را می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.