دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۱

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان گفت: این افراد با مشاهده علائم گازگرفتگی ساعت 3 و 37 دقیقه بامداد امروز با…

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان گفت: این افراد با مشاهده علائم گازگرفتگی ساعت 3 و 37 دقیقه بامداد امروز با اورژانس 115 تماس گرفته و به بیمارستان شهید بهشتی آستارا انتقال داده شدند.

دکتر جمشید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه گیلان، از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن خبرداد و اظهارکرد: خانواده 10 نفره‌ای که در آستارا صبح امروز دچار مسمومیت با مونوکسید کربن شده بودند، با کمک اورژانس 115 گیلان از مرگ نجات پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه این خانواده 10 نفره که مسافر هم بودند دچار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن شدند، افزود: این افراد با مشاهده علائم گازگرفتگی ساعت 3 و 37 دقیقه بامداد امروز با اورژانس 115 تماس گرفته و پس از رسیدن تکنیسین‌های اورژانس 115 مرکز فوریت‌های پزشکی آستارا به محل، با انجام اقدامات اولیه همچون اکسیژن‌تراپی و برقراری رگ باز برای بیماران، این افراد به بیمارستان شهید بهشتی آستارا انتقال داده شدند، هم‌اکنون وضعیت عمومی آن‌ها رضایت‌بخش است.

وی ادامه داد: در صورت مشاهده علائم مسمومیت با مونوکسید کربن، سریعا با اورژانس 115 تماس بگیرید، قبل از رسیدن اورژانس در و پنجره‌ها را باز کنید، هیچ ماده خوراکی یا نوشیدنی به فرد دچار گازگرفتگی که کاهش هوشیاری دارد ندهید، علائمی چون سردرد، سرگیجه، استفراغ و کاهش سطح هوشیاری از جمله علائم گاز گرفتگی است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان گفت: برای جلوگیری از وقوع گازگرفتگی باید از وسایل گرمایشی و آبگرمکن استاندارد استفاده کرد، از مکش کامل و مناسب لوله‌های بخاری‌ و آبگرمکن اطمینان یافت، صحت کار وسایل گرمایشی و آبگرمکن و بازبودن مسیر دودکش نیز باید چک شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.