پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین رزمجو روز چهارشنبه در نخستین همایش جوانان، امید و توسعه افزود: فرصتی فراهم شده که که جوانان…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین رزمجو روز چهارشنبه در نخستین همایش جوانان، امید و توسعه افزود: فرصتی فراهم شده که که جوانان درقالب سازمان های مردم نهاد حضور خود را اثبات کنند.

وی اضافه کرد: مسوولان کمک کنند تا سازمان های مردم نهاد غیرسیاسی و غیردولتی برای ارتقای علمی و فرهنگ جامعه، رسیدگی به نیازمندان و درمان دردمندان قدم برمی دارند مجوز بگیرند و مشغول به کارشوند.

رزمجو بیان کرد: اساس کارهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی فرهنگ است.

وی ادامه داد: سرمایه هر جامعه نیروی انسانی آن است و در نیروی انسانی نسل جوان می درخشد.

مدیرکل اجتماعی استانداری بوشهر یادآورشد: در دوران ستمشاهی چنان تبلیغ کرده بودند که روحانی دانشجو را فردی بی بند وبار، لامذهب و بی قید و دانشجو نیز روحانی را فردی مرتجع، کهنه پرست و مانع پیشرفت می دانستند.

رزمجو اضافه کرد: انقلاب اسلامی این تفکر را تغییر داد و امام با هنرمندی دانشگاه را با حوزه همراه کرد و حوزه درکنار دانشگاه قرارگرفت و این عظمت خلق شد.

وی افزود: هنوز کسانی هستند که دارند جوانان دانشگاهی و روحانیون را به همان تفکر و اختلاف قبلی برمی گردانند.

رزمجو گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی نیز که با رهبری امام خمینی (ره) و حضور قاطبه مردم صورت گرفت، جوانان نقش بسیار مهمی داشتند.

وی یادآورشد: در دوران دفاع مقدس نیز جوانان با درایت و تدبیر و با رهبری پیرجماران حماسه آفرینی کردند.

مدیرکل اجتماعی استانداری بوشهرگفت: اسلام نیز جوان را محترم می شمارد و امام علی (ع) جوانی و سلامتی را دو موهبت می داند که پس از فقدان آن ها قدر و ارزش آن درک می شود.

رزمجو بیان کرد: تعالیم قرآن و سیره پیامبراکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) برای جوان ارزش خاصی قایل هستند.

وی افزود: پیامبراسلام از ابتدای دعوت خود برای نجات جامعه بشری از جوانان کمک گرفت و تا آخر عمر شریف ایشان نیز این روش ادامه داشت.

رزمجو بیان کرد: اوج قدرت انسان در جوانی است که میان دو دوره ضعفی کودکی و ضعف پیری قرارگرفته است.

وی افزود: مهمترین نقطه عطف در زندگی انسان جوانی اوست، عالم با جوان آباد است، چرخ های صنعت به دست جوانان می چرخد، دفاع از شرف، انسانیت و حیثیت جامعه مرهون تلاش جوانان غیور است و عزت و استقلال کشور به دست جوانان رقم می خورد.

فرمانداربوشهر نیزگفت: این نشست درپی آن است تا از نزدیک دغدغه جوانان و دل مشغولی آن ها را با مسوولان ارشد استان درمیان گذارد.

حسن ابراهیمی افزود: هم اندیشی برای توسعه و تعالی استان، فراهم کردن زمینه مشارکت جوانان درعرصه های مختلف، تقویت سازمان های مردم نهاد و تشکل های غیردولتی، تعامل بیشتر میان جوانان و مسوولان، استفاده از نظرات جوانان از دیگر اهداف این همایش است.

وی اضافه کرد: این همایش دعوت عام از جوانان استان بوشهر است و از همه جوانان با سلایق مختلف در حوزه های اجتماعی، مذهبی، علمی و فرهنگی برای شرکت دعوت شده است. ک/2

632/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *