سه شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۴

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری بهارستان، ˈسعید ناجیˈ در مراسم میلاد حضرت زهرا(س) با تبریک میلاد آن حضرت و فرزندنش…

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری بهارستان، ˈسعید ناجیˈ در مراسم میلاد حضرت زهرا(س) با تبریک میلاد آن حضرت و فرزندنش امام خمینی(ره)، به نقش زنان در رشد، شکوفایی و پویایی جامعه در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی اشاره کرد و اظهار داشت: بانوان در تمام عرصه های مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، دوران هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی و در تمامی بخش های مؤثر از جمله حوزه های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، کانون های فرهنگی و قرآنی و بسیج حضور پررنگی داشته و دارند.

وی با تبیین نقش زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال پرداخت و تصریح کرد: حدود نیمی از جامعه کشور را زنان تشکیل می دهند که به عنوان ظرفیت قابل توجهی برای اجرای بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی ابلاغیه رهبر معظم انقلاب و همچنین تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و سیاست های دولت تدبیر و امید می بایست مورد توجه هر چه بیشتر قرار گیرند.

ناجی نقش زنان در حفظ و حراست از ارزش های اسلامی و فرهنگ دینی و ایرانی و توسعه آن را بسیار مهم خواند و گفت: از مهمترین دغدغه های کشور موضوع فرهنگ است، رهبر معظم انقلاب فرهنگ را به مثابه هوای تنفس مردم اعلان فرمودند که باید از هرگونه آلودگی پاک باشد؛ حفظ و حراست از ارزش های اسلامی و فرهنگ دینی و ایرانی باید مورد اهتمام جدی همگان باشد و مسوولان با روحیه جهادی در این عرصه وارد شوند.

فرماندار بهارستان افزود: برگزاری همایش ها و مراسم جشن فاطمی، امری شایان توجه در راستای تبیین سبک زندگی و نوع نگاه حضرت زهرا(س) در همه ابعاد و شئون زندگی است.

ناجی ادامه داد: هدف از برگزاری جشن ها و برنامه های هفته بزرگداشت مقام زن، گسترش فرهنگ و سیره فاطمی در جامعه اسلامی، معرفی الگوهای اسلامی و انقلابی برای زنان مسلمان و انعکاس توانمندی ها و دستاوردهای زنان پس از انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) بزرگ بانوی اسلام، ام ابیها، ام الائمه و ام الحسنین مادر تمام شیعیان و بهترین الگو برای ابنای بشر بویژه زنان است،گفت: روز زن، فرصت مناسبی برای احیای فرهنگ فاطمی است و سجایای اخلاقی و زوایای مختلف ابعاد زندگی حضرت فاطمه (س) از جمله دفاع از ولایت، دینداری، همسرداری و تربیت فرزندان الگوی مناسبی برای خواهران و بانوان است.

فرماندار بهارستان به نقش رهبریِ بنیانگذارکبیر انقلاب در تحکیم نظام اسلامی پرداخت و خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) پرچم عزت ایران و اسلام را در دنیا برافراشت و با رهبری و استقرار انقلاب مردمی با تکیه به اصول دینی و اسلامی با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی، به یکباره معادلات نظام بین الملل دو قطبی شرق و غرب را بر هم زد.

براساس این گزارش، اجرای سرود و مولودی خوانی، پخش گل و کارت تبریک بین بانوان و برگزاری نمایشگاه حجاب در ادوار تاریخی ایران زمین از سایر برنامه های اجرا شده در این جشن بزرگ بود.

در پایان این مراسم از مادران و همسران شهید، جانباز، ایثارگر و بانوان فعال در عرصه های اجتماعی و فرهنگی با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.

1724/1914

انتهای پیام /*

Contact the editor:
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.