جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۵

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈغلامرضا نیشابوریˈ در خطبه های نمازجمعه در مصلای بقیه الله الاعظم دلیجان افزود: اهمیت مساله…

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈغلامرضا نیشابوریˈ در خطبه های نمازجمعه در مصلای بقیه الله الاعظم دلیجان افزود: اهمیت مساله جمعیت و ضرورت توجه به آن بر کسی پوشیده نیست، پس ضروری است تمام دستگاه های نظام و قوا با تقسیم وظایف، با انجام مسوولیت هایشان ،این دغدغه رهبری را برطرف نمایند.

وی گفت: جمعیت به عنوان یکی از مولفه های اساسی اقتدار ملی کشور است و در سیاست های ابلاغی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب بر آن بسیار تاکید شده است.

امام جمعه دلیجان بیان کرد: افزایش جمعیت کشور به 150 میلیون نفر از تاکیدات و خواسته های مقام معظم رهبری است که تحقق این مهم از وظایف همه مسوولان است.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز برخی افراد به بهانه هایی همچون آب و امکانات اولیه و اینکه کیفیت جمعیت بهتر از کمیت است با دشمن هم صدا شده و مانع از افزایش جمعیت می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین نیشابوری با اشاره به اینکه متاسفانه امروز رشد جمعیت کشور به کمتر از یک و سه دهم درصد رسیده است افزود: روند کاهش جمعیت چون در طولانی مدت اتفاق می افتد کسی احساس خطر برای جلوگیری از بروز این فاجعه ملی نمی کند.

خطیب جمعه دلیجان گفت: براساس طبقه بندی افزایش متوسط جمعیت، اگر نرخ باروری تا سال 1480 به یک و نیم درصد کاهش پیدا کند، از جمعیت 86 میلیونی نفر کشور، نیمی از افراد جامعه در سن میانسالی، 20 درصد جوان، 20 درصد پیر و 10 درصد را کودکان تشکیل خواهند داد.

وی گفت: متاسفانه با رشد یک و سه دهم درصدی رشد جمعیت، کشور ما به سمت رشد پایین جمعیت حرکت می کند که این فاجعه ای بزرگ برای کشور است.

وی در بخشی دیگر از خطبه ها با گرامیداشت سالروز حماسه خرمشهر گفت: آزادی خرمشهر ثمره فداکاری و ایثار و ایمان رزمندگان اسلام بود و بزرگ زرینی در تاریخ پرافتخار کشور است.

امام جمعه دلیجان گفت: رزمندگان با ایمان و توکل به خداوند، حفظ وحدت و انسجام، ایستادگی و پیروی از ولایت فقیه توانستندبا شعار ما می توانیم بر دشمنان کشور پیروز شوند.ک/2

555/8122

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.