یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۴

به گزارش ایرنا سرهنگ ˈسیدعباس حسینیˈ روز شنبه در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در اسفراین، گفت: این روز بیادمانی یادآور رشادت…

به گزارش ایرنا سرهنگ ˈسیدعباس حسینیˈ روز شنبه در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در اسفراین، گفت: این روز بیادمانی یادآور رشادت ها و از خودگذشتگی های هشت سال نبرد رزمندگان در جبهه های حق علیه باطل است، رزمندگانی که در برابر یک ارتش تا دندان مسلح با اتکا به خدا و روحیه ایثار و شهادت، قدرت پوشالی رژیم بعث عراق را در هم کوبیدند و استقلال و آزادی کشور را با شایستگی تمام حفظ کردند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به تقارن سالروز فتح خرمشهر و فتح ˈقلعه خیبرˈافزود: فتح خرمشهر دارای ویژگی های منحصر بفرد است ولی باید گفت که این حماسه نشات گرفته از فتح خیبر بوده است.

وی بر معرفی دستاوردهای حماسه سوم خرداد به نسل جوان کشور تاکید کرد.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه اسفراین نیز با گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر گفت: نیروهای مسلح و رزمندگان اسلام با فتح خرمشهر اقتدار و عزت خود را به جهانیان نشان دادند.

حجت الاسلام ˈامیر غلامیˈ با اشاره به رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان در عملیات بیت المقدس اظهار داشت: رزمندگان با اخلاص و ایمان راسخ خود در صحنه نبرد حضور یافتند و این اراده الهی بود که سپاه اسلام موفق به فتح خرمشهر شد.

وی امنیت امروز کشور را مرهون خون پاک شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: امروز جوانان کشورمان می توانند با تبعیت از ولایت فقیه و تحصیل و فراگیری علم و دانش ادامه دهنده راه شهدا باشند.

در این آیین که فرماندار و شماری از مسوولان نهادهای شهرستان اسفراین حضور داشتند از شش تن از فاتحان خرمشهر با اهدای جوایزی تقدیر شد.ک/2

7183 / 623

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.