چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۰

سردار ˈابوالفضل مسجدیˈ شامگاه سه شنبه در یادواره 54 شهید کارگر محدوده پایگاه شهید ˈعلی اکبر شیرودیˈ کاشان اظهار کرد: شهدا همه بصیرت…

سردار ˈابوالفضل مسجدیˈ شامگاه سه شنبه در یادواره 54 شهید کارگر محدوده پایگاه شهید ˈعلی اکبر شیرودیˈ کاشان اظهار کرد: شهدا همه بصیرت داشتند که این بصیرت ناشی از تربیت صحیح و خوردن لقمه حلال بود.

وی افزود: بسیجیان نیز باید مانند شهدا بصیرت داشته باشند و اجازه ندهند کسی به حریم ولایت فقیه تعرض کند.

سردار مسجدی با ذکر وقایع روز عاشورا تصریح کرد: در زمان شهادت امام حسین (ع) کسانی که وی را می شناختند، ترسیدند و دین خود را به دنیا فروختند و واقعه کربلا رخ داد.

وی در ادامه گفت: بعد از عاشورا خواص کوفه و مردمی که با بی بصیرتی از امام زمان خود حمایت نکردند برای خونخواهی امام حسین (ع) قیام کردند و کشته شدند.

وی افزود: کشته شدن قیام کنندگان عاشورا علیه حکومت بنی امیه آن گونه که باید فایده ای نداشت، زیرا اگر آنها در کربلا و در رکاب امام حسین (ع) می جنگیدند تاریخ جور دیگری رقم می خورد.

سردار مسجدی با ذکر خاطراتی از رشادت رزمندگان اسلام درعملیات فکه در سال 65 خاطر نشان کرد: هرچند جنگ با ارتش کشوری که تمام دنیا آنها را از نظر نظامی و تسلیحاتی حمایت می کرد، عقلانی نبود ولی رزمندگان بنابر تکلیف و عشق به اهل بیت ( ع) در نبرد با دشمن جانفشانی می کردند.

این مسوول روایتگری دفاع مقدس با گرامیداشت هشتم اردیبهشت سالروز شهادت شهید ˈعلی اکبر شیرودیˈ گفت: این خلبان شهید در ایام دفاع مقدس در برابر تجاوزات دشمنان مردانه ایستاد و در چندین مرتبه با بالگرد خود ارتش متجاوز عراق را قلع و قمع و زمین گیر ساخت.

وی با ذکر خاطراتی از سردار شهید سید ˈعبدالحسین برونسیˈ خاطرنشان کرد: این فرمانده دفاع مقدس که در پیروزی انقلاب اسلامی و جبهه های جنگ تجمیلی نقش تاثیرگذاری داشت، با کارگری کسب روزی حلال می کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان نیز در این مراسم گفت:تمام دنیا به دلیل دشمنی سوریه علیه رژیم غاصب اسرائیل متحد شد تا این کشور را با خاک یکسان کنند، اما آنان به فضل الهی در اهداف شان ناکام ماندند.

سرهنگ ˈجواد نایینیˈ با بیان اینکه سوریه هم اکنون نیاز به بازسازی دارد، افزود: بواسطه بسیج مردم سوریه اینک 80 درصد خاک این کشور از وجود تروریست ها پاکسازی شده است.

وی در پایان با اشاره به نقش تاثیرگذار جامعه کارگری کاشان در هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: کارگران کاشانی با حضور چشمگیر خود در هشت سال دفاع مقدس 240 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

7565/545 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *