جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۴

فرماندار مشهد ضمن بازدید از پروژه مسکن مهر رضویه در جریان مشکلات این پروژه قرار گرفت. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی…

فرماندار مشهد ضمن بازدید از پروژه مسکن مهر رضویه در جریان مشکلات این پروژه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی خراسان،«حسن موحدیان»، فرماندار مشهد دیروز(پنج‌شنبه ششم شهریورماه) در جریان بازدید از شهر رضویه و پروژه مسکن مهر این شهر با تأکید بر اینکه مشکل آب پروژه مسکن مهر رضویه باید هرچه سریع‌تر با انتخاب یک پیمانکار برطرف شود از مسئولان خواست ظرف یک ماه آینده برق این پروژه راه‌اندازی شود و روشنایی به این نقطه آمده باشد.

وی ساخت یک مدرسه ابتدایی را برای این منطقه ضروی دانست و گفت: هرچه سریع‌تر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زمین لازم را تحویل سازمان نوسازی مدارس بدهد تا برای سال تحصیلی آینده یک مدرسه ابتدایی ساخته شود.

موحدیان از اداره‌ی مخابرات خواست تا پایان آذرماه شبکه‌ی کابلی را در این منطقه ایجاد کند و خاطرنشان کرد: افراد خیری که متقاضی ساخت مصلی در رضویه هستند، هرچه سریع‌تر به آستان قدس معرفی شوند تا مشکل تأمین زمین آن برطرف شود.

فرماندار مشهد با بیان اینکه موضوع گازرسانی به واحدهای مسکن مهر رضویه را پیگیری می‌کند، به شهرداری رضویه توصیه کرد تا 20 شهریورماه نامه‌ی پایان کار پروژه مسکن مهر را تحویل دهد تا مراحل بعدی تسهیل شود.

پیشرفت 85 درصدی پروژه مسکن مهر رضویه

«رضا خاکشور» پیمانکار پروژه مسکن مهر شهر رضویه گفت: از تیرماه، پروژه‌ی مسکن مهر رضویه آغاز به کار کرد و تا پایان مهرماه می‌توانیم واحدها را به افراد متقاضی تحویل دهیم.

وی ادامه داد: پروژه مسکن مهر شهر رضویه شامل 512 واحد ویلایی است که تاکنون 85 درصد پیشرفت داشته اما مسأله مهم ایجاد تأسیسات و خدمات زیربنایی برای این پروژه است.

پیمانکار پروژه مسکن مهر رضویه تصریح کرد: اگرخدمات زیربنایی در زمان مناسب ایجاد نشده باشد واحدهای ساخته شده بلااستفاده می‌ماند و از فرماندار مشهد درخواست داریم تا موضوع ایجاد خدمات زیربنایی این پروژه را پیگیری کند.

خاکشور خاطرنشان کرد: برای این پروژه مشکل متقاضی نداریم و حتی با فشار مواجه هستیم،چون متقاضی مازاد نیز وجود دارد و متقاضیانی که تا 21 شهریورماه هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنند نسبت به افرادی که پس از آن مبلغ مورد نیاز را پرداخت کنند باید اقساط سنگین‌تری را به بانک پرداخت کنند.

پیوست فرهنگی مسکن مهر رضویه پیگیری شود

«قاسم باغبان»، بخشدار رضویه نیز در جریان این بازدید اظهار کرد: باید برای پروژه مسکن مهر رضویه پیوست فرهنگی این پروژه شامل مسجد و فضای سبز پیگیری شود و خدمات زیربنایی به این منطقه آورده شود.

وی افزود: افراد متقاضی مسکن مهر رضویه پس از استقرار در این مکان به همراه خود نیازهایی را می‌آورند و باید از این لحظه به فکر برطرف کردن آن نیازها باشیم.

«عباس مظلومی‌مقدم»، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مشهد با بیان اینکه پروژه مسکن مهر شهر رضویه 75 هکتار زمین را به خود اختصاص داده است، یادآور شد: در شهر رضویه غیر از این پروژه 322 واحد به صورت خودمالکی نیز داریم که به پایان کار آن نزدیک می‌شویم.

«عباسعلی بادیانی»، سخنگوی شورای شهرستان مشهد تصریح کرد: اداره‌ی آبفا باید نهایت همکاری را با این پروژه داشته باشد تا موضوع فاضلاب این پروژه برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان آموزش و پرورش استان وعده دادند که به محض دریافت زمین در این منطقه مدرسه‌ای احداث شود و این موضوع در جلسه‌ای مشترک با استاندار خراسان‌رضوی نیز مطرح شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.