سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۰۳:۲۱

شهردار منطقه چهار تبریز گفت: شهرداری منطقه چهار در راستای اصلاح بافت فرسوده، پروژه‌های مسیرگشایی را به سرعت اجرا می‌کند و انتظار می‌رود…

شهردار منطقه چهار تبریز گفت: شهرداری منطقه چهار در راستای اصلاح بافت فرسوده، پروژه‌های مسیرگشایی را به سرعت اجرا می‌کند و انتظار می‌رود این مسیرگشایی‌ها همچون تلنگری، مردم را نسبت به نوسازی خانه هایشان ترغیب کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، قادر امامی در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های شهرداری منطقه چهار، اظهارکرد: بودجه شهرداری منطقه چهار در سالجاری 120 میلیارد تومان است که 80 میلیارد از این بودجه به پروژه‌های عمرانی منطقه اختصاص یافته است، همچنین تاکنون میزان تحقق بودجه منطقه چهار، 117 درصد است.

وی با اشاره به پروژه‌های مسیرگشایی شهرداری منطقه چهار، افزود: در سالجاری توسط شهرداری منطقه چهار چندین پروژه مهم مسیرگشایی احداث می‌شود که این مسیرگشایی‌ها در راستای حل مشکلات ترافیکی شهر و از بین بردن بافت فرسوده اجرا می شوند.

امامی در خصوص تقاطع غیرهمسطح کوثر که در میدان اره گر احداث می‌شود، گفت: برای احداث این روگذر 14 الی 16 ماه در نظر گرفنه شده است که اینک پیشرفت فیزیکی این پروژه جلوتر از زمانبندی است و این تقاطع غیرهمسطح اوایل بهمن ماه و زودتر از زمان موعود افتتاح می شود.

وی افزود: طول این پروژه 500 متر و عرض آن 16 متر است که 10 میلیارد تومان برای احداث آن اختصاص یافته است، همچنین معماری این پروژه خاص و بسیار زیبا است.

شهردار منطقه چهار در رابطه با پروژه احداث باند کندروی جاده سنتو، خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه، جاده سنتو چهار بانده می‌شود. ضلع شرقی این پروژه با اعتبار هشت میلیارد تومان توسط شهرداری منطقه چهار و ضلع غربی آن توسط شهرداری منطقه شش احداث می شود.

وی در خصوص تعیین تکلیف پارک بزرگ تبریز، اظهارکرد: آقای نجفی شهردار تبریز، اهتمام ویژه‌ای به احداث پارک بزرگ تبریز دارد و انتظار می‌رود در سال آتی جهشی در روند اتمام این پروژه ایجاد شود.

وی افزود: احداث آبنمای موزیکال در سطح بین المللی و لوناپارک از جمله برنامه‌های شهرداری منطقه چهار برای پارک بزرگ تبریز است.

امامی خاطرنشان کرد: در راستای نهادینه کردن ورزش در بین شهروندان، استادیوم پنج هزار نفری در کنار فرهنگسرای الغدیر احداث می‌شود که این پروژه پیشرفت 70 درصدی دارد و در صورت مساعد بودن شرایط جوی، این ورزشگاه امسال افتتاح می شود.

امامی با بیان اینکه سر و سامان دادن به میدان آذربایجان، به عنوان ورودی شهر ضروری است، گفت: در این راستا مطالعات احداث طرح تبادل میدان آذربایجان در حال انجام است و همچنین باند کندرو حدفاصل پل سرداران و میدان آذربایجان در دو فاز اجرا می شود.

وی تأکید کرد: سعی می کنیم تمام پروژه‌های در دست اجرای منطقه را تا پایان سالجاری مورد بهره برداری قرار دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *