چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۸

به گزارش ایرنا، به گفته کارشناسان برای گردشگران خارجی که ایران را بعنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند، بازدید از دو مقصد اصفهان…

به گزارش ایرنا، به گفته کارشناسان برای گردشگران خارجی که ایران را بعنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند، بازدید از دو مقصد اصفهان و شیراز در اولویت قرار دارد.

مسوول یکی از دفاتر خدمات مسافرتی شهر اصفهان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیشتر گردشگرانی که به ایران سفر می کنند متقاضی سفر به شهرهای اصفهان و شیراز هستند و این در حالی است که در حال حاضر پرواز از فرودگاه اصفهان به شیراز تنها دو روز در هفته انجام می شود.

ˈحسین نصرˈ افزود: دولت باید متناسب با رشد ورود گردشگران خارجی به ایران زیر ساخت های مورد نیاز گردشگری را نیز توسعه دهد.

وی تصریح کرد: فضای کاری بسیار گسترده شده است اما ابزار مناسب برای استفاده از این فضا در اختیار نیست.

به گفته وی، در حال حاضر شهروندان کشورهای اروپایی نظیر آلمان، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه و کشورهای آسیایی چین و ژاپن از ایران بعنوان یک مقصد گردشگری استقبال کرده اند.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان اصفهان نیز گفت: نبود پرواز مستقیم از مقاصد خارجی گردشگر فرست به اصفهان باعث شده است دفاتر خدمات مسافرتی این استان از افزایش تعداد گردشگران خارجی منتفع نشوند.

ˈابراهیم توکلیˈ گفت: در حال حاضر تنها شرکت هواپیمایی خارجی که با داشتن نماینده، پرواز مستقیم به اصفهان دارد، شرکت «ترکیش ایرلاین» است.

وی تصریح کرد: نشست پروازهای خارجی در تهران سود حاصل از افزایش ورود گردشگران را به جیب دفاتر خدمات مسافرتی در تهران سرازیر کرده و سر دفاتر خدمات مسافرتی در اصفهان بی کلاه مانده است.

به گزارش ایرنا، در تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی سازمان جهانی جهانگردی در سال 2013 در باره شیوه های حمل و نقل مورد استفاده گردشگران آمده است که 52 درصد از سفرها به صورت هوایی، 40درصد جاده ای، دو درصد ریلی و شش درصد آبی بوده است.

گردشگران چینی، آلمانی و آمریکایی نیز در این گزارش به ترتیب بعنوان ˈtop spenderˈ یا کشورهایی که بیشترین پول را در مقاصد گردشگری خرج کرده اند، طبقه بندی شدند.

ایران با فراهم کردن زیرساخت های بهتر می تواند در زمینه کسب درآمد از صنعت گردشگری موفق تر عمل کند.

تعداد گردشگران خارجی وارد شده به اصفهان در فروردین سالجاری به 12هزارو 30 نفر رسید که 56 درصد بیشتر از فروردین سال 92 بود.

ت/7135/543/607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.