جمعه، ۱۶ مهر ۹۵ - ۰۴:۱۱
مسیر دوچرخه سواری درخشان

ساخت مسیر دوچرخه سواری درخشان با قابلیت شارژ خورشیدی این روزها در حالی مورد توجه رسانه ها و شبکه های اجتماعی قرار گرفته است…

ساخت مسیر دوچرخه سواری درخشان با قابلیت شارژ خورشیدی این روزها در حالی مورد توجه رسانه ها و شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که انگار کمتر کسی است که عکس یا ویدیو این مسر رویایی و زیبای دوچرخه سواری در لهستان را ندیده باشد . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

همانطور که شما نیز می دانید استفاده از دوچرخه در دنیای امروز یکی از بهترین راه حل های استفاده از حمل و نقلی سازگار با محیط زیست برای مردم محسوب می شود و در این میان وجود یک مسیر اختصاصی برای تردد دوچرخه سوران نیز در همه جای دنیا و بخصوص در شهری های شلوغ و پر تردد نعمت بزرگی به حساب می آید.

و حالا در کشور لهستان یک مسیر جالب و رویایی برای دوچرخه سواران ساخته شده است که این مسیر با قابلیت خاص خود که همان درخشان بودنش در شب هنگام است، توانسته امنیت خاصی را برای تردد افراد علاقه مند به دوچرحه سواری تامین کند به این صورت که در مسر فوق چراغ های ال ای دی با قابلیت شارژ خورشیدی، نصب و شب ها و هنگامی که نور خورشید لحظه به لحظه کم می شود این جاده به واسطه روشن شدن تدریجی چراغ های LED روشن و مسیر را برای تردد دوچرخه سوار مشخص می کند .

این در حالی است که ساخت مسیر دوچرخه سواری درخشان باعث شده است که مردم تمایل بیشتری را برای استفاده از این وسیله نقلیه از خود نشان دهند و با این کار بتوانند کمک بیشتری به سلامت محیط زیست خواهد شد.

بد نیست بدانید که این  مسیر دوچرخه سواری درخشان آبی‌رنگ در نزدیکی شهر زیبا و کوچک لیدزبارک وارمینسکی در شمال لهستان قرار دارد و طبق گفته سازندگانش این مسیر رویایی به وسیله مواد ترکیبی ساخته شده که با در زول روز با نور خورشید شارژ می‌شود که البته با هر بار شارژ برای ۱۰ ساعت روشن خواهد بود.

این مسیرهای درخشان به شکلی متفاوت در هلند توسط استودیوی رزگاردز معرفی شده بود. در مدل هلندی از چراغ‌های ال ای دی برای روشن‌سازی استفاده شده بود، اما مسیر دوچرخه سواری لهستان به وسیله انرژی خورشیدی شارژ می‌شود. این فناوری فعلاً در مرحله آزمایش قرار دارد اما احتمالاً به زودی در سایر کشورها نیز شاهد رونمایی از این ایده جالب خواهیم بود.

با هم تصاویری از مسیر دوچرخه سواری درخشان با قابلیت شارژ خورشیدی در کشور لهستان را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]boredpanda[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.