دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی شب دوشنبه در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح جانباز-آزادی مشهد اظهار کرد: شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی…

به گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی شب دوشنبه در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح جانباز-آزادی مشهد اظهار کرد: شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی جمهوری اسلامی ایران صرف هزینه‌های فراوانی را می‌طلبد و تنها هزینه جاری شهرداری مشهد هزار میلیارد تومان بوده و توسعه، نگهداری و آبادانی این شهر تنها با همت شهروندان میسر خواهد شد.

مرتضوی افزود: در یک سال گذشته هزینه‌های اضافه شهر را به شدت کاهش دادیم در حالی که هزینه عمرانی ما نسبت به سال گذشته با افزایش رو به رو بوده است.

شهردار مشهد گفت: در هفته‌های مختلف پروژه‌های متعددی توسط شهرداری مشهدبه بهره‌برداری می‌رسد اما برخی از این پروژه‌ها در قامت پروژه‌های ملی هستند.

مرتضوی بیان کرد: تقاطع غیرهمسطح جانبار – آزادی و خیابان آموزگار از پروژه‌های محوری مشهد و در مقیاس شهری با وجود همه مشکلات تحصیل حریم، در بازه زمانی بهره‌برداری شد.

شهردار مشهد ادامه داد: سال گذشته در بازدیدی مشکلات احداث این تقاطع بررسی و  با صدور دستورات لازم، پیگیری‌ها انجام شد و با تلاش معاونت فنی و عمران شهرداری و پیمانکار این تقاطع غیرهمسطح و بولوار آموزگار در شب عید سعید غدیر خم راه اندازی شد.

مرتضوی گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح جانباز – آزادی خدمتی دیگر برای مردم شهر مشهد از سوی مدیرت شهری است.

وی افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 300  میلیارد ریال احداث شد و اجرای چنین پروژه‌هایی در کلانشهرها  به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و عدم پیش‌بینی مناسب از گذشته بسیار پر هزینه هستند.

شهردار مشهد گفت: برای احداث پروژه شهید گمنام به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ترافیکی مشهد باید بالغ بر 50 میلیارد تومان هزینه شود که تنها 41 میلیارد تومان از این رقم باید به شرکت فرآورده‌های نفتی برای تحصیل زمین پرداخت شود.

مرتضوی ادامه داد: حل مشکلات احداث راستگرد پل نوغان بعد از 10 سال  تحقق می یابد اما در حال حاضر شهرداری باید 53 میلیارد تومان برای تملک 60 غرفه بپردازد.

شهردار مشهد در ادامه بیان کرد: در پروژه قطار شهری مشهد نیز به دنبال تامین منابع و شروع عملیات احداث 3 قطار شهری مشهد هستیم که برای احداث آن شش هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.

همزمان با بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح جانباز- آزادی بولوار آموزگار مشهد نیز افتتاح شد؛ این تقاطع غیرهمسطح دارای دو پل روگذر به ط.ول 600 متر است که عملیات احداث آن از سال 91 آغاز و بعد از 21 ماه به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این تقاطع غیرهمسطح که با احتساب تملک، جابه جایی معارضات و احداث آن که 30 میلیارد تومان هزینه داشته است، ترافیک شرق به غرب مشهد و همچنین تقاطع‌های غیرهمسطح آزادی و استقلال به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

همچنین در کنار این تقاطع، با احداث باند کندرو، ورودی‌های بزرگراه آزادی به سمت میدان شهید فهمیده و همچنین ورودی بزرگراه امام علی(ع) به بزرگراه آزادی اصلاح هندسی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *