پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۸

به گزارش ایرنا،فریبا استواری چهارشنبه شب در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر افزود: باید توجه داشت که برای موفقیت در امر…

به گزارش ایرنا،فریبا استواری چهارشنبه شب در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر افزود: باید توجه داشت که برای موفقیت در امر پیشگیری از اعتیاد همکاری بین واحدهای مختلف جامعه مانند مدارس، مساجد، دانشگاهها ، رسانه های گروهی و نیروی انتظامی ضرورت دارد.

وی خانواده را از ارکان مهم تربیت و تکوین شخصیت فرد دانست و گفت: برای پیشگیری از به دام افتادن جوانان به اعتیاد ضروری است که والدین نظارت غیر محسوس بر مراودات فرزندان خویش داشته و اجازه حضور فرزندشان در هر محفل ناشناخته ای را ندهند.

معاون اجتماعی پلیس فارس اضافه کرد: در محیط خانواده والدین باید به تغییرات رفتاری ، افت تحصیلی و مشکلات اخلاقی مثل افسردگی یا اضطراب ناگهانی فرزندان توجه داشته و پیگیری های لازم را در این زمینه انجام دهند .

ˈاستواریˈ نقش پیشگیری را در برخورد با معضل اعتیاد مهم دانست و گفت: امروزه تغییر گرایش از مواد مخدر سنتی به صنعتی تهدید بسیار جدی برای جامعه محسوب می شود و باید با عزمی جدی در راستای مبارزه با مواد مخدر به خصوص مواد مخدر صنعتی و روانگردانها تلاش کنیم.

وی از والدین درخواست کرد: نسبت به آموزش مهارت های زندگی و مهارتهای رفتاری در خانواده ها تلاش کنند.ک/2

7374/ 667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.