چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا وارثی روز یکشنبه به مناسبت هفته بهزیستی درجمع خبرنگاران در سالن جلسات سازمان بهزیستی قزوین اظهارداشت:در چندشب گذشته…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا وارثی روز یکشنبه به مناسبت هفته بهزیستی درجمع خبرنگاران در سالن جلسات سازمان بهزیستی قزوین اظهارداشت:در چندشب گذشته جشن گلریزان با حضور خیران استان برگزار شد و در این جشن خیران متعهد شدند که 860 میلیون تومان به نیازمندان کمک کنند.

وی افزود: همچنین در سال گذشته 601 میلیون تومان کمک‌های مردمی در بهزیستی قزوین جمع‌آوری شد که از این مبلغ 243 میلیون تومان کمک‌های نقدی و 100 میلیون تومان کمک‌های خدماتی بوده است.

دیدار با 100 خانواده تحت پوشش بهزیستی

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی قزوین تصریح کرد: به منظور کمک به خانواده های نیازمندان در ماه مبارک رمضان با 100 خانواده مددجویان با حضور مسئولان استان دیدار خواهیم کرد.

وارثی با اشاره به تامین مسکن مددجویان بهزیستی یادآورشد: نهضت مسکن از سال 89 با اولویت زنان سرپرست خانوار، معلولان و دختران بالای 35 سال آغاز شد که در سال 89 تعهد این اداره کل، یک هزار و 102 نفر، سال 90 یک هزار و 236 نفر و در سال 91 یک هزار و 300 نفر بود.
 
واگذاری 2500واحد مسکونی به مددجویان

وی عنوان کرد: از مجموع سه هزارو 600 نفر فاقد مسکن شناسایی شده در بهزیستی استان، دو هزارو 500 نفر در قالب تفاهم نامه سه جانبه، تعاونی مددجویان و مسکن های خودمالک صاحب مسکن شده اند.

وارثی بااشاره به اشتغال مددجویان بهزیستی تصریح کرد: تعهد بهزیستی در سال گذشته در حوزه اشتغال، ایجاد 300 فرصت شغلی بود که در حال حاضر 305 شغل پایدار توسط این اداره ایجاد شده است.

اعطای 181 میلیون تومان تسهیلات در حوزه خود اشتغالی

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی قزوین با اشاره به اعطاء 181 میلیون تومانی تسهیلات در حوزه خوداشتغالی افزود:880 میلیون تومان نیز در مشاغل خانگی به مددجویان تحت پوشش تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: به منظور حمایت از واحدهای تولیدی که معلولان در آن فعالیت می کنند در سال گذشته 187 میلیون ریال بابت ناتوانی معلولان در فعالیت 100 درصدی اشتغال به کارفرمایان این واحدها پرداخت شده است.

پرداخت کمک هزینه ازدواج به ۵۴۵ نفر از مددجویان بهزیستی

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی قزوین بیان کرد: در سال گذشته مبلغ 700 میلیون تومان بایت تامین جهیزیه ازدواج 545 نفر از افراد تحت پوشش پرداخت شده است.

پرداخت 28 میلیارد ریال یارانه به افراد تحت پوشش

وی پرداخت 28 میلیارد ریال یارانه را از دیگر خدمات این نهاد عنوان کرد و گفت: 212 میلیون تومان نیز کمک هزینه به 13 واحد غیردولتی پرداخت شده است.

وارثی در خصوص کمک های موردی بهزیستی و افراد تحت پوشش تصریح کرد: در سال گذشته 244 میلیون تومان بابت هزینه درمان و 100 میلیون تومان به افراد ضایعه نخایی پرداخت شد و با معاینه 2 هزارو 340 نفر از مشمولان 28 سرباز از خدمت سربازی معاف شدند.

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی قزوین گفت: با پرداخت ماهانه 200 میلیون تومان به سه هزار و 682 نفر مستمری پرداخت می شود.

وی در پایان یادآورشد: نامناسب بودن معابر شهری تردد معلولان در مناطق مختلف را با مشکلات عدیده مواجه کرده که امدواریم با عزم جدی مدیران دستگاههای اجرایی نسبت به مناسب سازی این فضاها اقدام لازم صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *