چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۰

به گزارش خبرگزاری مهر، تلویزیون مصر اعلام کرد که نسبت مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در استان القلیوبیه بالغ بر 35…

به گزارش خبرگزاری مهر، تلویزیون مصر اعلام کرد که نسبت مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در استان القلیوبیه بالغ بر 35 درصد بوده است.

“دیوید ماریو” رئیس هیئت اتحادیه اروپا (هیئت ناظران انتخاباتی مصر) اعلام کرد که اتحادیه اروپا 150 ناظر انتخاباتی به مصر اعزام کرده است و این افراد از 663 حوزه اخذ رای بازدید کرده اند.

ماریو خاطرنشان کرد که خود وی روز گذشته از 14 حوزه انتخاباتی بازدید کرده است. وی در پیامی خطاب به ملت و ارتش مصر از مشارکت آنها در انتخابات ریاست جمهوری این کشور قدردانی کرد.

دیوید ماریو در عین حال اظهار داشت که تاکنون هیچ شکایت انتخاباتی صورت نگرفته است.

انتخابات ریاست جمهوری مصر که از صبح روز گذشته آغاز شده است تا ساعت 10 امشب به وقت محلی ادامه دارد.

 تعداد واجدان شرایط رای دادن در دومین انتخابات ریاست جمهوری پس از سرنگونی رژیم حسنی مبارک، حدود 54 میلیون نفر هستند، اما بخش قابل توجهی از آنها طرفدار اخوان المسلمین هستند که آن را تحریم کرده اند.

رای گیری در دومین روز انتخابات ریاست جمهوری در تمام 13 هزار و 899 حوزه اخذ رای در سرتاسر مصر از ساعت 9 به وقت محلی آغاز شد که تا ساعت 22 امشب ادامه می یابد.کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر شب گذشته تصمیم گرفت به دلیل استقبال گسترده مردم، زمان رای گیری را یک ساعت در دومین و آخرین روز انتخابات تمدید کند.

عبدالعزیز سالمان دبیرکل کمیته عالی انتخابات مصر اعلام کرد درهای حدود 90 درصد حوزه های اخذ رای در موعد مقرر باز شد و روند انتخابات به آرامی و به شکل منظم طی می شود. وی از شهروندان خواست در انتخابات مشارکت کنند.

این در حالی است که طرفداران محمد مرسی که معتقدند وی با کودتای ارتش و شخص عبدالفتاح السیسی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برکنار شده است، با نامشروع خواندن انتخابات همچنان به اعتراضات خود ادامه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.