سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۲

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی قاسم‌پور در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان تاریخچه ای از تشکیل این گروه در شهرداری مشهد…

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی قاسم‌پور در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان تاریخچه ای از تشکیل این گروه در شهرداری مشهد گفت: مشاوران جوان سال 86  تاسیس شد و هدف از تشکیل این گروه مشارکت جوانان در مدیریت شهری مشهد است.

قاسم‌پور ادامه داد: از بحث‌های جدی در گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد کارگروه‌های تخصصی است تا به عنوان مثال در محلات بسیاری از مشکلات شهر شناسایی و برطرف شود.

وی به جذب مشاوران جوان از طریق فراخوان به دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: مشاوران جوان شهرداری رئیس کارگروه‌های محلات هستند.

قاسم‌پور تصریح کرد: در سطح ملی مشاوران جوان مشهد تجارب خود را به 15شهر انتقال داده اند که این نشان دهنده جایگاه شهر مشهد است.

به گفته رئیس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد مشاهدات میدانی مشاوران جوان از پروژه‌های شهری در 13 بازدید صورت گرفته و این بازدید ها به ارائه راهکارهای علمی و عملی به مدیران شهری خواهد انجامید.

وی همچنین از برگزاری 26 نشست با سایر نهادهای شهری و استانی مانند آموزش و پرورش خبر داد و گفت: همچنین چهار نشست توسط شورای سیاستگذاری گروه که از نمایندگان معاونت‌های شهرداری و اعضای شورای شهر مشهد تشکیل شده، برگزار شد.

به گفته وی نخستین‌بار در شهرداری بومی‌سازی گفتمان جوان مومن انقلابی توسط مشاوران جوان شهردار مشهد اجرایی می شود.

رئیس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد توضیح داد: شاخص‌های مورد نظر مقام معظم رهبری مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و آبان ماه در نشست شهردار مشهد با ایده‌پردازان این ایده رونمایی می‌شود.

قاسم‌پور در خصوص سامانه‌ اید‌ه‌پردازی توضیح داد که تعداد ایده‌های ثبت شده درسامانه ایده‌پردازی 21 هزار ایده و سه هزار کاربر فعال  و سه هزار مطلب در سامانه ایده شهر ثبت شده است.

رئیس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد در ادامه  به تشریح نقش گروه مشاوران جهان در اجلاس مترو پلیس حیدرآباد پرداخت و گفت: تشکیل دبیرخانه انجمن کلانشهرهای جهان در مشهد با نقش آفرینی گروه مشاوران محقق شده است.

وی همچنین  از انتخاب مشاوران جوان مشهد به به عنوان دبیر اجلاس مترو پلیس اجلاس 2015 در  آرژانتین خبر داد.

وی از دستاوردهای اجلاس هند را ارائه اهداف و چشم انداز شبکه ملی جوانان مترو پلیس، ارائه مدل موفق گروه مشاوران جوان برای تاسیس شبکه جوانان مترو پلیس و ارائه مدل مشارکت سایت جهانی ایده شهر دانست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.