دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۱

گروهی از مشاوران نظامی روس روز یکشنبه برای آموزش پرواز با جنگنده‌های سوخو که به تازگی به نیروی هوایی عراق تحویل داده شده،…

گروهی از مشاوران نظامی روس روز یکشنبه برای آموزش پرواز با جنگنده‌های سوخو که به تازگی به نیروی هوایی عراق تحویل داده شده، وارد بغداد شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «بلومبرگ»، گروهی از مشاوران نظامی روس روز یکشنبه وارد بغداد شدند تا نیروی هوایی عراق را برای به کارگیری جنگنده‌های سوخو که اخیرا از روسیه خریداری شده، آموزش دهند. قرار است این از این جنگنده‌ها برای حمله به مواضع تروریست‌هایی که در هفته‌های اخیر مناطقی در شمال عراق را به تصرف درآورده‌اند، استفاده شود.

ژنرال «انوار امین» فرمانده نیروی هوایی عراق در این رابطه به شبکه «العراقیه» گفت مشاوران نظامی روس کمک می‌کنند تا «تمهیدات پشتیبانی» برای استفاده از این جنگنده‌ها صورت گیرد. وی افزود: «طی سه تا چهار روز، سوخوها وارد عملیات خواهند شد و تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهند.»

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که تاکنون 5 فروند جنگنده سوخو به ارتش عراق تحویل داده شده است. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دو هفته قبل در تماس تلفنی با «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق، قول داده بود در مبارزه با تروریست‌ها از بغداد حمایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.