شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۴

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین ˈعلی یزدان پرستˈ پیش از خطبه های نمازجمعه کاشان در مصلی بقیه الله الاعظم (عج) این شهر…

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین ˈعلی یزدان پرستˈ پیش از خطبه های نمازجمعه کاشان در مصلی بقیه الله الاعظم (عج) این شهر با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از منابع و ذخایر الهی اظهار داشت: در علم اقتصاد بر سه محور تولید، توزیع و مدیریت مصرف تاکید شده است.

وی افزود: تولید و انتقال برخی منابع و ذخایر بسیار راحت و برخی بسیار مشکل و پرهزینه و گاهی غیرممکن است.

یزدان پرست به بحران آب کاشان اشاره و تاکید کرد: میزان بارش نزولات جوی در این شهرستان محدود و در سالجاری 150 میلیمتر بوده است.

وی گفت: در این منطقه برای رسیدن به آب باید 260 متر حفاری کرد و این امر مصرف بهینه این منبع الهی را الزامی می کند.

وی خاطرنشان کرد: 130 هزار انشعاب آب در این شهرستان وجود دارد که با مصرف درست، می توان مقدار قابل ملاظه ای از این ذخیره الهی را صرفه جویی کرد.

بگفته مشاور وزیر نیرو توجه به مصرف درست آب در بخش کشاورزی نیز بسیار مهم است و با مکانیزه و قطره ای کردن کشاورزی می توان شاهد صرفه جویی عظیمی در منابع آبی این بخش بود.

یزدان پرست،غفلت از ارزشهای الهی، چشم و هم چشمی، تربیت نادرست خانوادگی، بی خبری از عواقب اسراف و افراط، سنت های رایج اجتماعی و جلب توجه دیگران را دلایل مسرف بودن دانست و افزود: باید به فرزندان مان مصرف درست و استفاده از نعمت های الهی را آموزش دهیم.

7429/545

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.