چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۳

ˈغلامرضا یاوند عباسیˈ روز چهارشنبه در جمع ایثارگران استانداری کهکیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: ارائه خدمات به جامعه ایثارگری بر اساس این…

ˈغلامرضا یاوند عباسیˈ روز چهارشنبه در جمع ایثارگران استانداری کهکیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: ارائه خدمات به جامعه ایثارگری بر اساس این طرح و با لحاظ کردن رتبه بندیها و امتیازهای قانونی خواهد بود.

وی بیان کرد: کلیات این طرح هم اکنون تدوین شده و برای بررسی جزئیات بیشتر به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

او گفت: در این طرح ممکن است یک فرد جانباز و یا آزاده هم از امتیاز جانبازی و حضور در جبهه های جنگ و اسارت بهره مند شوند و از طرف دیگر جزو خانواده شهید نیز باشد که بر اساس ˈطرح تجمیع و اصلاح نظام امتیازدهیˈ بطور جداگانه از خدمات و رتبه بندی هر دو عرصه استفاده خواهد کرد.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران در ادامه یکی از رویکردها و برنامه های اساسی دولت را پیگیری موضوع درمان ایثارگران شاغل دانست و افزود: هم اکنون این موضوع با قید دو فوریت و با طرح استفساریه در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

یاوند عباسی ادامه داد: با تصویب این طرح از سوی نمایندگان مجلس تامین 100 درصدی هزینه درمان ایثارگران شاغل، به دستگاههای اجرایی واگذار خواهد شد.

وی گفت: البته اعتبار مورد نیاز درمان ایثارگران شاغل در بودجه سال 93 کل کشور نیز تخصیص یافته و بر این اساس استانداران سهم دستگاههای مختلف اجرایی را ابلاغ خواهند کرد.

او افزود: تامین 100 درصد هزینه های درمانی ایثارگران بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان نیز برعهده صندوقهای بازنشستگی است و دولت اعتبار لازم را برای اجرای این قانون در دستگاههای اجرایی و صندوقهای بازنشستگی در بودجه سنواتی پیش بینی کرده است.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران ˈبلاتکلیفی بیمه تکمیلی، قانون پنج درصد استخدام ایثارگران و عملیاتی نشدن موضوع تعیین پست همطراز در دستگاههای اجراییˈ را از دیگر دغدغه ها و مشکلات جامعه ایثارگری عنوان کرد.

یاوند عباسی از عزم راسخ دولت، مجلس و سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رفع این مشکلات خبر و ادامه داد: در این راستا برخی اقدامات و ساز و کارهای قانونی برای خدمات رسانی بهتر و درخور شان جامعه ایثارگری انجام شده است.

671/7530/660

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.